Kripto HaberleriBlockchainIBM, Yeni Blockchain Teknolojisi Çalışmaları Başlatmak İstiyor

IBM, Yeni Blockchain Teknolojisi Çalışmaları Başlatmak İstiyor

Takip et

IBM, yakın zamanda düzenlediği zincir teknolojisi ürünleri çalışmalarında yeni bir aşama kaydetti. Kripto paralara yönelik herhangi bir projesi olmayan IBM’in, zincir teknolojisi çalışmalarında ise kayda değer bir artış olduğu bilinmekte. Yasal olarak IBM, Blockchain ürün çalışmalarının yasal olmasından dolayı endişe duymadan bu çalışmaları yapmaktan ve ürün geliştirmekten memnun. Blockchain teknolojisi ile en çok dünyadaki gıda alanında ilgilenen IBM, gıdaların en kısa sürede takip edilebilecek olduğu yeni ürünler geliştirmek ve bu sayede olası ürün çürümelerini ve olası ürün tonaj kayıplarını önlemeyi istiyor. IBM, Blockchain ile bunu başardı ve Dünya Gıda Programı kapsamında kullanılabilecek bir ürün geliştirdi.

Limanlardan farklı ülkelere transfer edilecek portakal için ilk test başarı ile sonuçlandı ve sadece 2 saniye kadar kısa sürede ortalama her biri 8 dakikada kontrol edilebilecek ürün takibi 2 saniyeye kadar indirildi ve bu sürenin toplam sürede daha da düşük olmasının mümkün olmasının önündeki engellerin kaldırılacak olduğu açıklanmıştı.

IBM’in Blockchain teknolojisi çalışmalarında yeterli düzeyde araştırmaları mevcut, dünyadaki en büyük konu olan ve insanların her biri için temel yaşam kaynağı olarak bilinen gıdanın takibi alanında yapılacak olan ve yapılmış olan çalışmalarda payın ve ilginin artması IBM için ve insanlık için gelecek vaat ediyor. Blockchain gıda ürünleri geliştirilmesi ve IBM’ın bunu çok yakın zamanda yapmış olması çok iyi projeler geliştirmesinin mümkün olduğunu gösteriyor. IBM, dünyada en fazla bu sektörde çalışmalar yapan şirketlerden birisi olarak, gelecekte de daha farklı çalışmalar düzenlemesi ve gıda, su, ilaç ve para takibi için Blockchain’i kullanması her an mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları