Ana SayfaBitcoinİddialara Göre 1 Milyar Çin Vatandaşının Bilgileri Çalındı: Hacker Bitcoin Talep Ediyor!

İddialara Göre 1 Milyar Çin Vatandaşının Bilgileri Çalındı: Hacker Bitcoin Talep Ediyor!

Takip et

Hackerlar, iddialara göre Şanghay Ulusal Polisi’nin (SHGA) veri tabanını hedef alan bir siber güvenlik ihlali sırasında çalınan Çin vatandaşlarının kişisel verilerinin satışını yapıyor ve Bitcoin talep ediyor.

Çinli Vatandaşların Bilgilerini Ele Geçiren Hackerlar 10 Bitcoin Talep Ediyor

2022’de meydana gelen güvenlik ihlali, 1 milyardan fazla Çin vatandaşının kişisel verilerinin açığa çıkmasına neden oldu. Bu bilgiler şimdi hem açık hem de dark web’de satışa çıkarıldı. Bu bilgiler arasında isimler, adresler, resmi kimlik numaraları, cep telefonu numaraları ve diğer hassas ayrıntılar yer alıyor.

ChinaDan adıyla tanınan anonim bir hacker, çalınan bilgileri 10 Bitcoin (200.000 dolar) karşılığında satacağını iddia ediyor. ChinaDan’in teklifi, siyah şapkalı hackerlar tarafından kullanılan bir hack forumu olan Breached.to’da yayınladı.

İlgili Haber
Hack Olayında 100 Milyon Dolar Kaybeden Harmony Protocol, Hacker'a Teklif Sundu!

Binance CEO’su Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Binance CEO’su Changpeng Zhao hafta sonu yaptığı Twitter paylaşımında, borsanın tehdit istihbarat sistemlerinin “bir Asya ülkesinden” 1 milyar yerleşik kaydın dark web’de satışa çıkarıldığını tespit ettiğini söyledi. Borsa, saldırıdan etkilenenler için doğrulama süreçlerini hızlandırdığını açıkladı.

Zhao, ihlalin işletmeler tarafından kullanılan popüler bir arama ve veri analizi aracı olan ElasticSearch’ün hatalı yazılımı nedeniyle meydana gelmiş olabileceğini de sözlerine ekledi.

Manta Network adlı web3 gizlilik projesinin kurucu ortağı Kenny Li, yaptığı açıklamada, saldırının kripto para endüstrisi üzerinde etkileri olabileceğini söyledi. Li, “Çalınan veriler, kullanıcıları manipüle etmek ve anahtarlarını çalmak için kimlik avı saldırıları veya merkezi borsalar gibi uygulamalara yetkisiz erişim gibi şeyler yapmak için kullanılabilir” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları