BorsaHaberler

İki Dev Kripto Para Borsasından İki Önemli Girişim!

Crypto.com ve FTX gibi iki dev kripto para borsası, iki yeni ülkeye giriş yaparak ekosistemlerini büyüttü!

Kripto para sektörü birçok uzmana göre “ayı” yani düşüş dönemine girdi.

Yaşanan makroekonomik ve sektör özelindeki gelişmeler, kripto para ekosistemini buna zorladı.

Bazı kripto para borsaları bu yeni geçiş ile zorlanıp işten çıkarmalar yaparken bazıları ise büyümeye ve bunu fırsata çevirmeye devam ediyor.

Crypto.com ve FTX, İki Yeni Ülkeye Girdi

Önde gelen kripto para borsalarından Crypto.com, BAE furyasına katılan son şirket oldu.

Crypto.com, Dubai’de kripto para lisansı aldığını resmen açıkladı. Dün yapılan açıklamada VARA isimli Dubai kripto para lisansını aldıklarını vurgulayan yetkililer, henüz tam lisans gelmediğini de aktardı.

Tam lisans gelmese de bunun tam lisans öncesinde belli hizmetleri sunma izni olduğu vurgulanmakta. Tam lisans için ise önümüzdeki aylar hedeflenmekte.

Dubai, Binance gibi kripto para borsalarının da katılımıyla resmen bir kripto para merkezi olma yolunda ilerlemekte.

Bir diğer önemli haber ise FTX kripto para borsasından geldi. FTX, günler öncesinden duyurduğu Japonya girişimini resmen tamamladı.

Şu an ticari hacim açısından en büyük 2. kripto para borsası olan FTX, FTX Japan’ı piyasaya sürdü. Japonya merkezli kripto para borsası, aslında Şubat ayında satın alınan Liquid’in adı değiştirilmiş hali.

İlgili Haber
FTX CEO'su SBF, Şirketinin Genişleme Planları Hakkında Konuştu!

Japonya, kripto para lisansı konusunda katı kurallara sahip ve bu sebeple aslında FTX’in attığı adım oldukça makul. FTX CEO’su Sam Bankman Fried da konu hakkında yaptığı açıklamada bu müjdeyi verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu