Haberler

IMF’nin Kripto Para Uyarıları Dikkate Alınmıyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) kripto para birimleri hakkında çok değil ama zaman zaman dolaylı ve direkt olarak uyarılar yapmaya başladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından kripto para birimleri ile ilgili uyarılar her zaman işe yaramıyor olabilir. Kripto para birimi yatırımcılarının beklemediği sonuçlar, istenmedik vakalar, siber saldırı olayları ve daha nicesi IMF’nin de dolaylı ve direkt olarak gündemine giriyor. Elbette IMF tarafından Kuzey Kore tarafının kripto para birimi saldırıları da gündemde tutuluyor ve insanların kripto para saldırılarına uğraması kendileri için değil ama dünya için belirli bir maliyet uyandırıyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) kripto para birimleri ile ilgili yayınlanan uyarılarda sürekli olarak hükümetlerin dijital paralarla ilgili çalışmasını önerirken, bugüne kadar aktif olarak hiçbir hükümet kripto para birimleri ile ilgili yasa hazırlamadı, kripto para birimlerini düzenlemedi ve daha da kötüsü hükümetler sadece 7 büyük ülkenin adım atmasını beklerken 7 büyük ülkede kripto para birimlerine dair sadece kendi ülkeleri için bazı küçük yasal düzenlemeler yaptılar. ABD’nin yasal düzenleme yapmaması birçok ülkenin bu konuda geri adım atmasına sebep oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu