HaberlerKripto Para

IMF Kripto Para Yasaklarına Karşı!

IMF baş ekonomisti kripto para düzenlemelerini değerlendirdi.

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) geçtiğimiz hafta yayınlamış olduğu bir blog yazısında, kripto paraların yasaklanmasından ziyade kripto para düzenlemelerinin kapsamlı ve koordineli olarak ele alınması gerektiğini vurgulamıştı.

İlgili Haber
IMF'den Kripto Para Düzenlemelerine İlişkin Uyarı Geldi!

IMF’nin kripto para düzenlemelerine ilişkin blog yazısını yayınlamasından kısa bir süre sonra IMF baş ekonomisti Gita Gopinath, kripto paralar ile ilgili kişisel düşüncelerini açıkladı.

Ulusal Uygulamalı Ekonomik Araştırma Konseyi (NCAER) tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Gita Gopinath, kripto para birimlerinin yasaklanmasına karşı olduğunu ancak bu alanda katı düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

Ekonomik olarak gelişmiş ülkelerden ziyade gelişmekte olan ülkelerin kripto para birimlerine yöneldiğine dikkat çeken ekonomist, kripto para birimlerinin gelişmekte olan ülkeler için sorun teşkil edeceğini ve küresel standart düzenlemelerin derhal uygulanması gerektiğini vurguladı.

“Kripto para birimlerinin gelişmekte olan pazarlar için özel bir zorluk olduğunu düşünüyorum. Kripto para birimleri, gelişmiş ekonomilere kıyasla gelişmekte olan pazarlar için daha çekici görünüyor.

Bununla birlikte, gelişmekte olan piyasalarda döviz kuru kontrolleri, sermaye akışı kontrolleri vardır ve kripto para birimleri bunu etkileyebilir.”

Gita Gopinath, küresel anlamda kapsamlı kripto düzenlemesine acilen ihtiyaç olduğunu vurgulayarak hiçbir ülkenin bu kapsamlı düzenlemeleri tek başına yapamayacağını bu alanda küresel işbirliği yapılması gerektiğini ifade etti.

IMF baş Ekonomisti sözlerinin bir “yasaklama” çağrısı olmadığını zira kripto paraları yasaklamanın IMF’nin bir seçeneği olmadığını belirtti.

Gopinath, kripto varlıklardan korunmak amacıyla yapılan yasaklamaların işleri daha büyük bir sorun haline getirebileceğini bu bağlamda da asıl yapılması gerekenin ise düzenleme olduğunun altını çizdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu