AltcoinBitcoin

IMF’den Bitcoin ve Dijital Paralarla İlgili Açıklama!

IMF, 110 ülkenin dijital para konusunda aşama kaydettiğini belirtti.

Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto para sektörüne yönelik uyarı niteliğinde birkaç açıklama yaptıktan sonra yavaş yavaş sektöre ve dijital paralara ısınmaya başlamış gibi gözüküyor. IMF’nin üst düzey yöneticisi Kristalina Georgieva, yaptığı en güncel konuşmasında dijital paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve aslında bunların kripto para sektörüne yönelik etkisine değindi.

IMF: 110 Ülke, CBDC Geliştiriyor

Bocconi Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Georgieva, merkez bankası destekli dijital para birimlerini incelediklerini ve bunların makro-ekonomik istikrar konusunda nasıl etkiler yaşatacağının merak edildiğini belirtti. Başkan, söz konusu teknolojinin birçok insana çok hızlı ve çok daha az masraflı para transferi yapabilme imkanı verdiğini vurgulayarak, bunların destekleyen hükümetlerle devletler sayesinde ise regülasyonlara uyumlu olduğunu ifade etti.

Üye ülkeler arasında bir anket yaptıklarını belirten IMF yöneticisi, sonucu da şu şekilde açıkladı:

Üye ülkeler arasında bir anket yaptık ve sonuç çok etkileyiciydi. 110 ülke, CBDC’ler (merkez bankası dijital parası) konusunda adım atmış durumda. “

Stablecoinler konusuna da değinen Georgieva, bunların aslında şu an belirli boşlukları doldurduğunu ancak Bitcoin ve kripto para birimlerinin para olmaktan çok varlık statüsüne girdiğini ifade etti. Bu da stablecoinlerin “özel olarak arz edilen” para statüsüne girdiğinin ancak BTC’nin hala varlık olarak görüldüğünün bir ispatı. Bu durum, IMF’nin kripto paraları hala tam olarak kabullenmediğini ancak bu yolda olduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu