Kripto HaberleriBitcoinİngiliz Milletvekillerinden Bitcoin ve Kripto Paralara İlişkin Açıklama Geldi!

İngiliz Milletvekillerinden Bitcoin ve Kripto Paralara İlişkin Açıklama Geldi!

Takip et

Birleşik Krallık’ın en önemli yayın kuruluşlarından olan “The Times” gazetesinin haberine göre, İngiltere’de parlamento üyeleri, ülkenin finansal düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesini (FCA) Bitcoin gibi kripto para birimlerinin “yatırım” olmadığı konusunda uyardı.

Hazine seçme komitesindeki milletvekilleri FCA Başkanı Nikhil Rathi’ye kripto para birimlerinin yatırım olmadığını bu bağlamda da kripto varlıklar ile ilgili “yatırım ve yatırım yapmak” gibi kelimelerin kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Batı Worcestershire seçim bölgesindeki Muhafazakar Parti Milletvekili Harriett Baldwin, yaptığı açıklamada “yatırım” kelimesinin genellikle “bir FTSE 100 şirketine veya birim tröste yapılan yatırımı” gösterdiğini ifade etti.

“Web siteniz aslında kara para aklamayı önleme amacıyla kayıtlı olmayan kripto varlık işletmelerin bir listesini yapıyor. Bu listenin yararlı olması gerekiyordu ancak aynı zamanda sadece kara para almak isteyen birine de yardımcı olabilir.”

FCA başkanı Nikhil Rathi, kripto paraları bir yatırım olarak tanımlama konusunda Milletvekili Harriet Baldwin ile aynı düşünceye sahip olmasa da milletvekilleri ile gerçekleştirdiği görüşmede şunları söyledi:

“Şahsen, tüketicilerin yatırım yaparken bu konuda net olmaları için kripto ile ilgili hiçbir şeyin tazminat hakkı olmaması gerektiğini söylememizi öneririm. Gerekli ifadenin ne olması gerektiği hakkında bir tartışma yapacağız.”

Bu yılın başında FCA, tüketicileri kripto paralara yatırım yapmaları halinde tüm paralarını kaybetmeyi göze almaları konusunda uyarmıştı.

Bu yılın Eylül ayında kripto para yatırımı konusundaki uyarısını yineleyen FCA başkanı tüketicilerin zararlarını karşılamayı amaçlayan “Finansal Hizmetler Tazminat Planından” kripto para tüketicilerinin yararlanamayacağını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları