Libra

İngiltere Libra’nın Geleceği Değiştirebileceğine İnanıyor

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney konu hakkında bir basın açıklaması yaptı.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, kripto para birimi projesi Libra hakkında yaptığı açıklama ile kripto para projesinin yakın zamanda olmasa da gelecek uzun vadede dünya finans sistemini doğrudan değiştirme potansiyeli olduğunun altını çizerek açıkladı. Bitcoin ve altcoinler hakkında herhangi bir açıklamayı son açıklamasında dile getirmeyerek sadece Facebook’un Libra projesi için açıklama yapan Carney, kripto para projesinin başarılı olabileceğini ve insanların bu kripto para birimini kullanarak finans sistemine yön verebileceğini açıkladı.

Libra hakkında merkez bankası olumlu düşünürken, bu projenin ortaya çıkıp çıkmayacağı ve nasıl güvenlik çemberine alınacağı hakkında henüz hiçbir ülke gibi İngiltere’nin de bir açıklaması yok. İngiltere Brexit sürecinden sonra AB’den ayrılık sürecini tam anlamıyla başlatmış olacağı için AB ile bu konuyu istişare etmesine gerek kalmayacak ve kendi Libra kararını alabilecek. AB ile hareket etmek yerine kendi kararını alacak olan Birleşik Krallık belki de ilk kez uzun yılların ardından AB’den ayrı bir görüş ve öneri almadan kendi ilk kararını Facebook Libra hakkında alabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu