binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinİngiltere, Memecoinler Hakkında Kılavuz ve Uyarı Yayınladı

İngiltere, Memecoinler Hakkında Kılavuz ve Uyarı Yayınladı

Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), ülkede artan memecoin ve bunları tanıtan influencerlara karşı uyarı yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), finansal ürünler için memecoin merkezli pazarlamayı dizginlemeye çalışırken, düzenleyici spot ışığını memecoin ‘finfluencer’larına çeviriyor.

FCA, hem finansal hizmet şirketleri hem de kripto paralar veya diğer yatırımlar hakkında memecoinler oluşturan sosyal medya fenomenleri için kılavuzlar yayınladı. Düzenleyici kurum, tüm pazarlamanın şeffaf olması ve yanıltıcı olmaması gerektiğini vurguluyor.

FCA, ‘finfluencer’ların finansal ürün ve hizmetler hakkında reklam yapmadan ya da memecoin yayınlamadan önce FCA tarafından atanan bir temsilciden onay almaları gerektiğini belirtti. Düzenleyici kurum, “Influencer’lara, doğru izne sahip FCA tarafından yetkilendirilmiş bir kişinin onayı olmadan bir finansal ürünü tanıtmanın cezai bir suç olabileceği hatırlatılır,” diye yazdı.

FCA ayrıca tüketicileri şüpheli reklamlara ve çevrimiçi dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaya çağırdı. Influencer’ların kurallara uymalarını sağlamalarının ve yasa dışı ürün tanıtımı yaptıkları tespit edilirse itibarlarının uğrayacağı olası zararı göz önünde bulundurmalarının önemli olduğunu ifade etti.

İlgili Haber  Son Dakika: BlackRock'ın Kripto Para Dostu CEO'su Larry Fink Canlı Yayında Konuşuyor! İşte Açıklamaları

FCA’nın tüketici yatırımları direktörü Lucy Castledine, gözlemcinin “finansal ürünleri yasadışı olarak tanıtanlara karşı harekete geçeceğini” belirtti. Düzenleyici kurum, memecoinler aracılığıyla tanıtımın özellikle özel bir memecoin alanına sahip olan kripto para sektöründe popüler olduğunu kaydetti.

FCA’nın son uyarısı, geçen ay yasadışı finansal promosyonlar düzenleyen firmalara karşı harekete geçeceğini vurgulamasının ardından geldi. Geçen yıl kurum, yasadışı kripto para reklamlarına karşı yürüttüğü yaptırım çabalarının bir parçası olarak 450 uyarı yayınlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail