BitcoinHaberlerKripto Para

İngiltere’de Bir Grup Milletvekili Kripto Para Lobisi Kurdu!

Milletvekillerinin kripto para ilgisi artıyor.

Kripto varlıklara karşı şüpheci yaklaşımı ile bilinen İngiltere’de bir grup milletvekili hükümetin şüpheci yaklaşımını yumuşatmak için kripto paraları savunan bir lobi grubu oluşturdu.

İngiltere Avam Kamarası Milletvekili Lisa Camero’nin liderlik ettiği “Kripto ve Dijital Varlıklar Grubu” kripto para konusunda fayda sağlayacak yasaları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kripto ve Dijital Varlıklar Grubu’nda Lordlar kamarası üyeleri dışında parlamento üyeleri de bulunuyor.  Grup ayrıca, yatırımcıları kripto dolandırıcılığı gibi mali suçlardan korumayı da hedefliyor.

Lisa Cameron, kripto paraları desteklemek amacıyla oluşturulan grup için şunları söyledi:

“Küresel politika yapıcılar da şimdi kriptoya yaklaşımlarını ve nasıl düzenlenmesi gerektiğini gözden geçirdiğinden sektör için çok önemli bir zamandayız.”

İngiltere’nin Kripto Para Yaklaşımı Ve Yasakları!

İngiltere Mali Davranış Otoritesi FCA, 2021 yılında perakende yatırımcılara birçok defa uyarılarda bulunarak, kayıtlı olmayan kripto firmalarıyla uğraşmanın içerdiği potansiyel riskler hakkında tavsiyelerde bulundu.

Bu bağlamda İngiltere Reklam Standartları kurumu ASA, Kraken ve Coinbase dahil olmak üzere birçok kripto para reklamlarını kaldırdı.

İlgili Haber
İngiltere'den Yedi Kripto Para Reklamına Yasak Geldi!

Kripto paralara karşı olan şüpheci yaklaşımını her defasında dile getiren İngiltere Merkez Bankası (BoE), kripto para birimlerinin hızlı benimsenmesi karşısında mevcut finansal sistem için tehlike oluşturabileceğini düşünüyor.

BoE ayrıca Bitcoin ve diğer kripto paraların volatil yapısını eleştirerek, yatırımcıların kripto paralara karşı tedbirli davranmalarını gerektiğini söylüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu