Kripto HaberleriBitcoinİngiltere'nin Eski Maliye Şansölyesi, Bitcoin (BTC) Konusunda İtirafta Bulundu!

İngiltere’nin Eski Maliye Şansölyesi, Bitcoin (BTC) Konusunda İtirafta Bulundu!

Takip et

Birleşik Krallık’ta Maliye Bakanlığının başı olarak görülen Maliye Şansölyeliği görevini yerine getiren ve emekli olan Philip Hammond, kripto paralar hakkında dikkat edilmesi gereken bir açıklamada bulundu. Hammond, 2016 yılından 2019 yılına kadar görev yapmıştı ve Bloomberg’e verdiği demeçte şu an görevde olsa neler yapabileceğini ifade etti.

İngiltere, Kripto Para Fırsatını Kaçırıyor

Avrupa Birliği içerisinde bulunan diğer ülkelerin kripto paralar konusunda önemli ilerlemeler kaydettiklerini vurgulayan Şansölye, İngiltere’nin bundan geri kaldığını vurguladı. Hammond, konu hakkında şunları belirtti:

Özellikle dijital varlık alım satımında İngiltere’nin bir noktayı kaçırdığını düşünüyorum. Bence biz şu an bir noktadan sonra çok geç olacak seviyeye doğru ilerliyoruz. Diğer ülkelerle bölgeler şu an bizim önümüzden gidiyorlar.

Problem, regülasyon olmaması ve kimse tam olarak nerede durması gerektiğini bilmiyor. Bu biraz vahşi batı gibi ancak bunun yapılması gerekiyor.”

İngiltere’de dijital alım satım altyapısının gelişmesinin de kritik olacağını belirten ünlü isim, regülasyon da gelince gelişimin kaçınılmaz olduğunu aktardı. Bunun çok yeni bir teknoloji olduğunu belirten Şansölye, İngiltere’nin buna öncülük etmezse çok geç kalmış olabileceğini itiraf etti.

İngiltere’nin finansal regülatörü FCA’nın endüstriye girip doğru insanları işe alması gerektiğini de düşünen Hammond, eksik metotlardan  acilen vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bitcoin ve kripto paralar İngiltere’de ciddi bir hacme sahip olsa da bu işin kalbi kesinlikle İngiltere’de atmıyor.

İlgili Haber
İngiltere, Tartışmalı Kripto Para Karşıtı Yasasında Geri Adım Attı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları