HaberlerXRP

İspanyol Bankacılık Devi Santander’dan Ripple (XRP) İçin Güzel Haber

Santander'ın sınır ötesi ödeme çözümleri için RippleNet teknolojisinden yararlanan One Pay FX'i Meksika’ya getireceği açıklandı.

Kullanıcılarına şeffaflık, tahmin edilebilirlik ve sınır ötesi işlemlerde kolaylık sağlayan RippleNet teknolojisi Ripple’ın her geçen gün yeni iş ortaklarına sahip olmasının önünü açıyor. Şirket bugün 300’ün üzerinde ortağa sahip.

Santander, Ripple destekli ödemelerin sınırını genişleteceği haberini vermiş ancak söz konusu yatırımın hangi ülkeye yapılacağı netlik kazanmamıştı. Yeni bildirilen bir habere göre İspanyol bankacılık devi Santander’ın sınır ötesi ödeme çözümleri için RippleNet teknolojisinden yararlanan One Pay FX’i Meksika’ya getireceği açıklandı.

Bilindiği gibi One Pay FX RippleNet’ten yararlanmakla birlikte XRP kullanmıyor. Şu an için Santander’ın İngiltere, Polonya, İspanya, Brezilya, Portekiz ve Şili için kullanımda olan One Pay FX’in bu yılın ortalarından itibaren Meksika’da hizmete gireceği belirtiliyor.

Santander tarafından yapılan genel açıklamada da SEC’e verilen bildiride de söz konusu yeni hizmetle ilgili şu ifadeler yer alıyor:

Bu hizmet hem bireyler hem de küçük ve orta ölçekli şirketler için uluslararası ve çoklu koridorlu bir Blockchain çözümüdür.

Santander’ın ilerleyen günlerde aktarımlarda XRP’yi kullanıp kullanmayacağı bilinmese de şu an için şirketin bu konuya sıcak bakmadığı biliniyor.

İlgili Haber
Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu