binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinİspanyol Telekomünikasyon Devi Telefonica, Bu Altcoinle Ortaklık Kurduğunu Açıkladı!

İspanyol Telekomünikasyon Devi Telefonica, Bu Altcoinle Ortaklık Kurduğunu Açıkladı!

İspanya merkezli telekomünikasyon devi Telefonica, web3 çözüm sağlayıcısı bu projeyle ortaklık kurduğunu açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İspanya merkezli telekomünikasyon devi Telefonica, web3 çözüm sağlayıcısı Chainlink Labs ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Telefonica ve Chainlink Labs Gelişmiş Güvenlik İçin İşbirliği Yapıyor

Ortaklık, güvenliği artırmak için gerçek dünyadaki telekomünikasyon yeteneklerini blockchain ağlarına entegre etmeyi amaçlıyor.

Ortaklıktaki ilk kullanım örneği, geliştiriciler için uygulama programlanabilir arayüzler sağlayan bir mobil ağ olan Global System for Mobile Communications Association Open Gateway (GSMA) tarafından tanıtılan SIM SWAP API’sini içerecek.

SIM SWAP API, bir cep telefonu numarasıyla ilişkili bir SIM kartın en son ne zaman değiştirildiğini kontrol eder. Bu, bireysel ve bankacılık hesaplarında dolandırıcılığı önlemek için kullanılır.

Gerçek dünya API’lerinden veri almak için bir web3 geliştirici platformu olan Chainlink Functions aracılığıyla SIM SWAP API, geliştiricilerin çeşitli kaynaklardan gelen verileri doğrulamasını sağlayacaktır.

Chainlink’in platformu ile SIM SWAP API’sinin entegrasyonu, blok zinciri işlemlerine ekstra bir güvenlik katmanı sunacak.

Telefonica’nın açıklamasına göre, akıllı sözleşmelerin API’ye bilgi talebinde bulunmasını sağlayarak bir SIM kartta yetkisiz değişiklik yapılmadığından emin olunmasına yardımcı olacak.

İlgili Haber  Binancelabs, Yatırım Yaptığı Üç Yeni Projeyi Açıkladı! İşte Detaylar!

Chainlink Labs İşletme Müdürü Johann Eid, “Telefonica’nın OpenGateway API’lerini Chainlink Functions ile zincir üzerine getirmek, sektörümüz için kullanıcıları ve varlıklarını daha iyi koruyan yeni kullanım durumlarının ve daha fazla güvenliğin kilidini açıyor” dedi.

Avrupa ve Latin Amerika genelinde bir telekomünikasyon ağına sahip olan Telefonica’nın piyasa değeri 20,38 milyar avro (21,8 milyar dolar).

Bu ortaklık, güvenliğin arttırılması ve dolandırıcılığın önlenmesinde telekomünikasyon ve blok zinciri teknolojisinin artan kesişiminin altını çiziyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail