Bitcoin

Jack Dorsey, “Bitcoin Dünyayı Birleştirecek!”

Twitter CEO'su yine çok ses getirecek bir tweetle gündeme geldi.

Bir süredir kripto para gündemini meşgul eden ve bugün kabul edilen ABD Senatosu altyapı tasarısı Twitter gündeminde de çok konuşuldu.

İlgili Haber
Kripto Paraları İlgilendiren Altyapısı Tasarısı Onaylandı!

Beklenen onay bir türlü gelmedi ve bu da Senatoya yönelik birçok tepkinin ortaya çıkışına neden oldu. Sonucunda kripto para yanlıları tarafından taslak içeriği değiştirilmeye calışılsa da beklenen olmadı ve tasarı kripto paralar için olumsuz şekliyle onaylandı.

Konuyla ilgili bir tepki de Twitter CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Dorsey, Bitcoin’in yararlarını ortaya koyduğu tweetinde “Bitcoin derinden bölünmüş bir ülkeyi birleştirecek (ve sonunda: dünya)” diye yazdı. Dorsey açıkça belirtmese de kastettiği ülkenin ABD olduğunu anlamak çok da güç değil.

Uzun süredir Bitcoin yanlısı bir tutum sergileyen Twitter CEO’su geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Bitcoin konferansında Bitcoin’i büyük toplumsal sorunlara bir çözüm olarak göstermşti.

Öte yandan söz konusu konferansta günlük hayatta uğraşmak zorunda kaldığımız tüm o dikkat dağıtıcı şeylerin bu gezegendeki herkesi etkileyen ve insanların çok daha büyük hedeflerden her geçen gün daha fazla uzaklaşmasına neden olduğunu ve buna karşılık umudunun Bitcoin’in dünya barışını sağlaması olduğunu ifade etmişti.

Dorsey’in dünya barışıyla ilgili Bitcoin’e yüklediği bu misyonun nasıl gerçekleşeceğine dair henüz kimsenin tam bir fikri olmasa da ilerleyen günlerde bu açıklamaların daha fazla gündeme geleceğini düşünmek çok da yanlış olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu