Kripto HaberleriBorsaJaponya-Binance Spekülasyonu Sonrası Borsalarda Yine Düşüş Yaşandı

Japonya-Binance Spekülasyonu Sonrası Borsalarda Yine Düşüş Yaşandı

Takip et

Geçtiğimiz günlerde Japonya sınırlarındaki düzenleyiciler, dünyada ses getirmiş olan kripto para birimi olan Binance için yasaklama kararı almıştı. Bu spekülasyonun ardından Bitcoin, son iki gün içinde haftanın en düşük seviyelerine geriledi.

Yaşanan düşüş ardından gözler Japonya yetkililerine çevrilmişti ve hiç beklemeden Binance CEO’su Changpeng Zhao resmi Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında henüz gelişmelerin devam ettiğini ve yapıcı görüşmeler sağlandığını vurguladı. Bir taraftan da “sorumsuz gazetecilik” yapıldığına dair ifadeler kullanarak bilginin yanlış olduğunu söyledi.

Japonya-Binance Haberinden Sonra En Düşük Seviyede Devam Ediyor

Gelişmelerin yalanlanması ile tüketicilerin endişelenmemesi gerektiği söylense de hala Bitcoin kendi içinde en düşük seviyedeki değeri ile piyasada bulunuyor. Bu da haberlerin gerçek mi yalan mı olduğunu soru işareti olarak akıllarda bırakmış durumda.

Binance ise bir taraftan Japonya’daki hesap sahiplerinin kimliklerini doğrulayabilmesi için hesap açıldığını ancak doğrulama gerçekleşmeyince FSA’ya itiraz edildiğini söyledi. Spekülasyonluk bir durum olmadığı belirtildi.

Japon yetkililer Binance yapılanmasının kara para aklamanın önlenmesi için çeşitli çalışmalar yapmadığından şüphelendiği için böyle bir karar alındığını açıkladı. İkili arasındaki gelgitler devam ederken, olumlu yaptırımların sürdürüleceği de söylenenler arasında denebilir.

Borsa içinde anaonim olarak gözlemlenen ve kimsenin üzerinde bulunmayan yüklü miktarda sanal paranın bulunduğu konuşuluyor. Ve bu şekilde aklanma ile bir ilgisinin olup olmaması akıllarda soru işaretine sebep olmuş durumda. Ancak iddialar doğru olacak ki, Binance operasyonlarını Malta’ya taşıma kararı almış durumda. Bu haberin detayını makalemizden okuyabilirsiniz.

Bu olaylardan sonra Binance, piyasaya olumlu mesajlar verdi ve an itibari ile Bitcoin 8.900 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları