Bitcoin

Japonya’nın En Büyük Yatırım Bankası, Kripto Para Şirketi Kurdu

Japonya'nın En Büyük Yatırım Bankası Nomura, yeni bir kripto para şirketi kurduğunu açıkladı.

Kripto para sektörü son dönemde çok ağır bir darbe yese de şirketlerin ve kurumların sektöre yönelik ilgisi durmadan devam ediyor. Japonya’nın en büyük bankası Nomura da buna çok güzel bir örnek verdi.

Nomura, Kripto Para İştiraki Kurdu

Japonya’nın en büyük yatırım bankası konumundaki Nomura, kurumsal yatırımcılara yardımcı olabilmek adına yeni bir kripto para iştirakini hayata geçirdi. Söz konusu iştirak, kurumsal yatırımcıların kripto paralara ve NFT’lere yatırım yapmasını sağlayacak.

Financial Times tarafından aktarılan bilgilere göre Nomura’nın planı 2023 yılına kadar 100 çalışanı buraya aktarmaya odaklanmış durumda. Tek bir şirket kuracak ve burada kripto para hizmeti verecek olan Nomura, birden fazla kripto para hizmeti vermeyi planlıyor. 2022’nin birinci çeyreği itibarıyla yönetimi altında 568 milyar dola bulunan bankanın büyüklüğü ise tartışmaya gerek olmadan kanıtlanmış durumda.

Nikkei Asia tarafından aktarılan bilgilere göre ise şirket yurtdışında kurulacak ve Web3 ile blockchain odaklı olacak. İlk olarak şirketin Nomura yöneticilerinden Jez Mohideen tarafından yönetileceği belirtiliyor.

Kripto hizmetlerini genişletme hareketi, Nomura için ilginç bir zamanda geldi. Daha geçen hafta Perşembe günü Bloomberg, bankanın Asyalı müşterilere Bitcoin (BTC) türevleri alım satım imkanı sunmaya başladığını bildirdi. İşlemler, 16 Mayıs’ta 6.944 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini işleyen CME Group’un platformunda gerçekleştirilmekte ve Nomura konu Bitcoin olduğunda yeniliklere hız vermiş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Japon Yatırım Bankacılığı Devi Nomura, Bitcoin ve Kripto Türev Ticaretini Başlattı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu