XRP

Joe Biden, Ripple Yöneticisini Bankacılık Regülatörünün Başına Getiriyor!

Biden, Ripple'a yakın ismi OCC'nin başına getirebilir.

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden, 20 Ocak tarihi itibarıyla resmen görevine başladı. Biden’ın başlaması ile birlikte yapılan ilk değişim ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’ın atanmasının tasdiki oldu. Şimdi ise Ripple’ın eski yönetim kurulu üyelerinden birisinin, ABD’nin bankacılık regülatörü Office of the Comptroller of the Currency (OCC) kurumunun başına getirilmesi konuşuluyor.

İlgili Haber
Yeni SEC Başkanı Resmen Atandı! Ripple'dan (XRP) Biden Yönetimiyle Çalışmaya Hazırız Mesajı

Ripple’ın Eski Yönetim Kurulu Üyesi, OCC Başkanı Olabilir

The Wall Street Journal tarafından aktarılan bilgilere göre, ABD’de bankaları denetleyen kurumun başına Michael Barr’ın getirilmesi konuşulmakta. Kurum direkt olarak Hazine Bakanlığı bünyesinde çalışıyor ve federal bankacılık sistemini denetleyip paranın kontrolünü sağlıyor. WSJ bu kurumu dünyanın en güçlü bankacılık ve finans regülatörlerinden birisi olarak tanımlamakta:

OCC, ABD’deki büyük finans firmalarının içerisindeki yüzlerce müfettişten sorumludur ve bu görevdeki kişiyi dünyanın en güçlü bankacılık regülatörlerinden birisi yapar.”

Tabii ki bunun şu an için sadece WSJ tarafından aktarılan bir iddia olduğu biliniyor. Daha önce SEC Başkanı olarak Gary Gensler’ın seçileceği iddia edilirken kısa süre sonra bunun gerçekleştiği görüldü. Bu sebeple şu an için kulislerde benzer bir durumun olabileceği konuşuluyor.

Barr, 2015 yılı boyunca Ripple Labs yönetim kurulunda aktif görev aldı. Özellikle ödeme sektörü odaklı çalışan Barr, küresel ödeme sisteminin eskidiğini ve bunun blockchain tabanlı teknolojiler ile yenilenmesi gerektiğini düşünüyor. Ripple’ın bundan nasıl etkileneceği ise ancak haber resmileşince belli olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu