BitcoinHaberler

Joe Biden ve Powell’ın Toplantısı Öncesi Bitcoin ve Piyasalar Düştü!

Gözlerin çevrildiği toplantı öncesi piyasalar düştü.

ABD son 40 yılın en yüksek enflasyonu ile mücadele ederken FED’den ardı ardına gelen faiz artışlarını yeterli olup olmayacağı tartışılıyor.

ABD’de pek çok hanenin gündeminde olan fiyat artışları başkan Joe Biden’ın da gündeminde.

Biden bugün FED başkanı Jerome Powell ile bir araya gelecek. Toplantıda enflasyondaki artış ve alınabilecek önlemler konuşulacak.

Bu görüşme FED’in bağımsızlığına halel getirir mi? şeklinde yorumlar yapılırken Beyaz Saray’dan görüşmede faiz politikasının ele alınmayacağı ve bu konunun görüşülmesinden imtina edileceği belirtildi.

Biden daha önceki açıklamalarında FED’in bağımsızlığına gölge düşürecek bir hamle yapmayacağını ve FED’in kendi işini yapmasına müsaade edeceğini belirtmişti.

Powell ve Biden arasında gerçekleşecek görüşmede ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın da yer alacağı ifade edildi.

Görüşmede ABD ve küresel ekonomideki durum ve yüksek enflasyon gibi konular ele alınacak.

Beyaz Saray Ulusal Ekonomi Konseyi Direktörü Brian Deese bugün yaptığı açıklamada, “Biden FED’in bağımsızlığını yineleyecek ve Merkez Bankası’nın enflasyonu kontrol altına alabilecek araçlara sahip olduğunu not edecek.” dedi.

Toplantı öncesi güne satıcılı başlayan ABD borsalarındaki kayıplar %1’in üzerine çıkarken Bitcoin de 31.200$ seviyelerine geri çekildi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu