HaberlerKripto Para

JPMorgan: “2022’de Kripto Paralar Ana Akım Haline Gelebilir”

2022'de daha fazla şirket kripto para sektörüne giriş yapabilir.

2021 yılında muazzam performans gösteren kripto paralar 2022’ye iyi bir başlangıç yapamadı. Makro ekonomik endişelerin gölgesinde düşüş trendinde hareket etmeye devam eden kripto paraların 2022’de bu trendden çıkıp çıkamayacağı merak konusu oldu.

JP Morgan hisse senedi araştırma analisti Kenneth Worthington tarafından bugün müşterilere gönderilen raporda kripto paraların benimsenme oranının 2022’de artarak devam edebileceği belirtildi.

“Kripto para piyasaları ve endüstrisi bu yıl ana akım yatırımcılardan ve şirketlerden daha fazla kabul görebilir.”

Analist, 2022 için “finansal tokenleşmenin yılı” olabilir ifadesini kullandı.

Bitcoin‘i modern bir değer deposu olarak nitelendiren JpMorgan analisti Bitcoin’e olan güvenin giderek arttığını ve bunun da onun değerine katkıda bulunduğu söyledi.

Bitcoin ve altın arasında da bir kıyaslama yapan analist, Bitcoin’in sınırlı bir geçmişe sahip olması nedeniyle şu an bu yarış için yetersiz kaldığını belirtti.

Raporda, kripto para endüstrisine ilişkin 2022’deki büyüme beklentileri dikkate alınarak Nasdaq’da listelenen Coinbase borsasının hisse senedi için hala bir alım fırsatı olduğu belirtildi.

Bu hafta başında Goldman Sachs tarafından yayınlanan raporda da kripto endüstrisinin büyümeye devam edeceğine dair beklentiler dile getirilmişti.

İlgili Haber
Goldman Sachs 2022'deki Bitcoin Tahminini Açıkladı!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu