AltınBitcoin

JPMorgan Raporu: Kurumsallar Altından Bitcoin’e Kaçıyor!

JPMorgan son günlerdeki yükselişlerin sebeplerine değindi...

Bitcoin son günlerde yaşadığı yoğun gündem maddelerinden sonra beklenmedik bir anda 50.000 dolar üzerine çıkmayı başardı. 55.700 dolar seviyelerine kadar yükselen fiyat, tüm yatırımcıların ilgisini tekrar kripto paralara yöneltti.

Bu yükselişlerde kurumsal yatırımcı rolünün büyük olduğundan daha önceki haberlerimizde bahsetmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin'in Yükselmesini Tetikleyen Faktörler Neler? Genel Piyasa Değerlendirmesi

Şimdi ise benzer bir raporu JPMorgan yayınladı. JPMorgan’ın araştırmasına göre de Bitcoin fiyatının bu kadar yükselmesinin sebebi, enflasyondan korunmak isteyen kurumsal yatırımcıların hamleleriyle oldu. Özellikle pandemi süreciyle beraber BTC’nin çok iyi bir sınav verdiği ve enflasyondan korunma yöntemi olarak en fazla tercih edilen ürün olduğu görülmüştü.

Benzer bir açıklama yapan JPMorgan:

Piyasalarda oluşan enflasyon endişeleri yönün tekrar Bitcoin’e dönmesini sağlıyor. Kurumsallar enflasyondan korunmak için Bitcoin’i altından daha iyi bir ürün olarak görmeye geçmişte olduğu gibi tekrar başladılar.

JPMorgan’ın bu son raporu kurumsal yatırımcıların açıklamaları ile de örtüşüyor. Zira büyük yatırımcılara da bakıldığında son dönemde ellerinde altından çok Bitcoin tuttuklarını ifade eden açıklamalar görmüştük.

En büyük kurumsal yatırımcı olan Michael Saylor gibi isimler de Bitcoin’in büyük bankalar ve düzenleyiciler tarafından aslında üstü kapalı bir şekilde onaylandığını ifade ederek “bunun olması altının çöküşünü tetikleyerek Bitcoin yükselişini her an daha da hızlandıracak” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu