AnalizBitcoinEthereumHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kahin Balinalar Ethereum’da Daha Fazla Düşüş Bekliyor!

Bitfinex balinaları yine haklı çıkacak mı?

Bitcoin’de bugün gelen 2500$’lık düşüş, içeride olan yatırımcıları üzdü. 7 gündür yükselen Bitcoin’de biraz geri çekilme olmasını normal karşılamak gerekir ancak bazı kritik seviyelerin kırılması düşüş daha derin olabilir mi? Sorularını akıllara getiriyor.

Bu noktada sabah yazdığımız analizimizde de  belirttiğimiz  gibi, 51.000$ altında gelen 4 saatlik kapanış ve yükselen kamanın aşağı kırılımı sonrası satışlar derinleşti.

İlgili Haber
Altcoinlerdeki Geri Çekilme Alım Fırsatı Mı? Bitcoin'deki Kritik Seviyeler Neler?

Teknik olarak baktığımızda kamanın önce yukarıya kırıldığını ve boğa tuzağı sonrası sert bir düşüş ile longcuların oyun dışı bırakıldığını, şimdi ise aşağı kırıldığını gözlemliyoruz.

Bu seviyelerden kamanın içerisine girmek ve shortçuları patlatmak için bir operasyon daha gelse bizi şaşırtmaz. Bitcoin’de kamaların darlaştığı pek çok noktada aşağı ve yukarı yönlü fake-outlara şahit olduk.

Bu noktada bir veri dikkatimizi çekiyor. Büyük dumplardan önce yüklü short pozisyonları açmaları ile tanınan ve “kulakları delik balinalar” olarak anılan Bitfinex balinaları, Bitcoin’deki short pozisyonlarını %25 oranında kapatırken, Ethereum’daki short pozisyonlarını büyütüyor.

Ethereum fiyatı %7 düşmesine rağmen, Bitfinex balinalarının short pozisyonlarını kapatmaması, düşüş beklentilerinin çok daha derin olduğunu gösteriyor. Bitfinex balinaları yine haklı çıkacak mı takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Etheryum kca duser


Başa dön tuşu