BitcoinHaberlerKripto ParaBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kanada Merkez Bankası’ndan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması Geldi!

"Kripto para birimleri risk teşkil etmiyor."

Bir Bitcoin ETF’sini onaylayan ilk ülkelerden olan Kanada’da merkez bankası başkan yardımcısı Paul Beaudry, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu 2021 Etkinliğinde kripto para birimleri ile ilgili de konuştu.

Paul Beaudry lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin halihazırda Kanada finansal sistemi üzerinde bir risk oluşturmadıklarını söyledi.

Merkez bankasının şimdiye kadar kripto para birimlerinin riskli varlıklar olduğunu düşünmediğini belirten başkan yardımcısı bunun nedeni olarak kripto para birimlerinin mevcut finansal sistemden oldukça uzak olmasını gösterdi.

Beaudry kripto varlıklar hakkındaki düşüncelerini belirtirken kripto yatırımı yapanların sayısı arttıkça piyasanın riskli hale geldiğinin de altını çizdi.

“Bugün dijital varlıklar henüz ekonomi için büyük bir risk oluşturduğunu düşünmüyoruz ancak bu sektörün gelişimini yakından takip ediyoruz.”

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatil yapıda spekülatif varlıklar olduğunu ve bu nedenle ödeme aracı olarak kullanılamayacağını belirten Beaudry, Kanada’nın El Salvador gibi Bitcoin veya başka bir kripto para birimini ödeme aracı olarak kabul etmeyi düşünmediğini söyledi.

Stabilcoinler ile ilgili de konuşan Beaudry, stabilcoinlerin fiat para birimleri tarafından destelendiği için potansiyel bir ödeme aracı olarak kullanılabileceğini belirttikten sonra “Bu, bizim de üzerinde durduğumuz bir konu.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Edeceksinizzzz


Başa dön tuşu