binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinKapatılan Bitcoin Borsasının Uyuyan Yüklü BTC Varlıkları Harekete Geçti: Transfer Ediliyorlar!

Kapatılan Bitcoin Borsasının Uyuyan Yüklü BTC Varlıkları Harekete Geçti: Transfer Ediliyorlar!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kimliği bilinmeyen bir kişi BTC-e kripto para borsasına bağlı 3.299 Bitcoin’i (bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 85.6 dolar değerinde) transfer etti.

14 Mart’ta gerçekleşen Bitcoin transferi kısa bir süre önce bir Rus Telegram kanalında fark edildi.

Söz konusu fonlar Kasım 2022’den beri hareketsiz durumdaydı. Bu yazının yazıldığı sırada, bu BTC’ler hala küçük miktarlara ayrılıyor ve çeşitli hizmetler aracılığıyla çekiliyordu.

Bitcoin’lerin Bir Kısmı Çeşitli Kripto Para Borsalarına Aktarıldı

Blockchain analiz şirketi Crystal Blockchain, coinlerin bir kısmının MEXC, Kucoin ve BTC2pm borsalarına bağlı cüzdanlara ulaştığını bildirdi.

Başlangıç adresi, 23 Kasım 2022’de BTC-e bağlantılı cüzdandan 10.000 BTC’nin bir kısmını alan iki adresten biriydi.

İkinci adresin WEX’in (BTC-e’nin halefi) yöneticisi Alexey Biliuchenko’ya ait olabileceği bildiriliyor.

Özetlemek gerekirse, Biliuchenko Mart 2022’de Moskova bölgesinde Bitcoin borsası varlıklarını zimmetine geçirdiği şüphesiyle gözaltına alınmıştı. Rus İçişleri Bakanlığı görevlileri kendisinden yaklaşık 190 milyon Ruble’ye el koydu. Bu kişi şu anda Moskova’nın Matrosskaya Tishina cezaevinde tutuluyor.

İlgili Haber  Ünlü Analist PlanB'den Bitcoin (BTC) İçin Alışılmadık Tahmin Geldi: "2024'ten Sonra Bu Fiyata Çıkabilir"

ABD emniyet güçleri 2017 yılında BTC-e’yi kapatmış ve işletmecisi olduğu iddia edilen Rus vatandaşı Alexander Vinnik’i Yunanistan’ın Selanik kenti yakınlarındaki bir tatil köyünde tutuklamıştı. ABD Adalet Bakanlığı Vinnik’i kara para aklama ve diğer suçlardan sorumlu tuttu.

Vinnik, Yunanistan’da bir süre cezaevinde kaldıktan sonra Fransa’da yargılandı ve nihayet Ağustos ayında “bilgisayarlara izinsiz erişim ve bilgisayar korsanlığı olayları, fidye yazılımı dolandırıcılığı, kimlik hırsızlığı dolandırıcılığı, yolsuzluk yapan kamu görevlileri ve uyuşturucu dağıtım şebekeleri” suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığı ABD’ye iade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail