HaberlerMonero

Karanlık İnternet Sitelerinde Monero Kullanımı Artıyor

Dark Web veya Karanlık İnternet sitelerinde Monero kullanımı artıyor.

Karanlık internette ödeme yapılan tüm siteler sadece kripto para birimlerini kullanıyor. Karanlık internette bu yöntemin kullanılması yatırım olarak değil, ödeme aracı olarak kullanıldığı 10 yıllık sürenin ilk başlarına dayanırken, Bitcoin ilk olarak kullanılan ve tüm karanlık internet sitelerinde geçerli olan tek ödeme yöntemiydi. Bir süre sonra farklı kripto para birimlerinin üretimi ve piyasaya çıkması ile birlikte kripto para piyasalarında Monero kullanımı artış gösterdi.

Ödeme için en fazla kullanılan kripto para birimi henüz Bitcoin iken, Monero’nun kullanım oranları da ciddi oranda artış eğilimi gösterdi.

Monero kullanımının karanlık internet sitelerinde artmasının sebebi gizliliği ve ödeme aracı olarak son dönemde tercih edilebilir olmasına bağlansa da tek neden bu değil. Monero kullanımının artması da bir neden olarak gösterilse de bu da bir neden değil. Monero çıkış amaçlarına uygun olarak kullanılıyor ve milyonlarca insan Monero kullanarak ödeme alabileceğini, düşük komisyon ücretleri ile Monero alıp, satmanın problem olmadığını düşünüyorlar.

Karanlık internet riskler barındırıyor, kripto paralar bu riskleri arttırıyor

Kripto paralar, karanlık internet sitelerinde çok fazla kullanıldığından her gün binlerce dolar değerinde kripto para çalınıyor. Çalınan kripto paraların tamamı belirli bir grubun elinde değil, sürekli farklı kişilerin elinde bulunuyor ve bu kişiler kripto para çalmak için karanlık interneti çok sık kullanıyor. Video, fotoğraf, dosya, gizli belgeler ve daha milyarlarca belge için karanlık internet sitelerinde arananları bulmak mümkün* olduğundan sık kullanılan bir yer olsa da birçok insan karanlık internete ve belirli belgelerin bulunduğu internet sitelerine erişemez, erişemiyor.

Bu sitelerde Monero ile ödeme tercih eden site sahiplerinin oranı yükselirken, bazı sitelerde tamamen Monero tercih ediliyor ve bu tercihin arkasında olan neden belirtilmiyor. Bitcoin tercihi karanlık internet sitelerinde en popüler tercih iken yavaş yavaş Monero tercih edilmeye başlaması karanlık internet sitelerinde beklenenden çok daha fazla insanın Monero kullanmasına aracılık edebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu