binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinKasım Ayındaki ABD Başkanlık Seçimleri Bitcoin ve Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek? Yükseliş...

Kasım Ayındaki ABD Başkanlık Seçimleri Bitcoin ve Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek? Yükseliş Mi Düşüş Mü?

Ekim ayında gerçekleştirilecek olan ABD Başkanlık seçimleri Bitcoin ve kripto para fiyatlarını nasıl etkileyebilir?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önde gelen bir kripto para analiz firması olan QCP Capital, geçtiğimiz günlerde yaklaşan ABD seçimlerinin Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerindeki potansiyel etkisini tartıştı. Firma, tarihsel olarak piyasaların seçimlere doğru bir yükseliş eğilimi gösterdiğini belirtti.

Ancak analistlere göre bu yılki seçimlerde, seçmenler arasında kripto paralara yönelik artan ilgi nedeniyle benzersiz bir dinamik yaşanabilir.

Eski Başkan Donald Trump, kripto topluluğuna yönelik hamleler yapıyor ve bu da rakibi Joe Biden’ı benzer bir duruş sergilemesi için etkileyebilir. Trump’ın kripto meraklılarına hitap etmesi, sektöre karşı daha eleştirel olduğu ilk dönemine kıyasla önemli bir değişime işaret ediyor. Trump’ın kripto paraları doğrudan kucaklaması, Washington’da yoğun lobi faaliyetleri yürüten ve 2024 seçimlerinin sonucunu etkilemek için büyük yatırımlar yapan sektör için bir dönüm noktası olarak görülüyor.

Kendi non-fungible token’ını (NFT) tanıttığı bir etkinlikte Trump, Biden yönetimi altında sektöre yönelik düzenleyici baskılara atıfta bulunarak kripto destekçilerini kendisine oy vermeye çağırdı. Demokratların kripto paralara yaklaşımına atıfta bulunarak “Onlar kripto paralara karşı” dedi.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Ethereum Spot ETF'ler İçin Umut Işığı Mı Doğdu? SEC'in İstediği Değişiklik Oldu!

Cumhuriyetçi parti son yıllarda Bitcoin ve diğer dijital varlıklara karşı giderek daha dostane bir tutum sergilemeye başladı. Buna karşılık, kilit Demokratlar bir dizi skandalın ardından sektöre meşruiyet kazandırıp kazandırmama konusunda bölünmüş durumda.

Üst düzey bir kripto endüstrisi lobi grubu olan Blockchain Association’ın CEO’su Kristin Smith, “Başkan Trump’ın açıklamaları, bu seçim döngüsünde dijital varlıkların öneminde bir değişimin sinyalini veriyor” dedi.

Firma ayrıca, FED’in faiz indirimlerini açıkça reddetmediği ya da faiz artırımlarına dair ipuçları vermediği sürece, piyasaların muhtemelen faiz indirimlerini fiyatlamaya devam edeceğini belirtti. Bunun, genellikle daha geniş ekonomik eğilimlerden etkilenen kripto piyasası üzerinde önemli etkileri olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail