HaberlerKripto Para

KB Bank Güney Kore’nin İlk Kripto Para Yatırım Fonunu Başlatıyor!

Güney Kore'de kripto para birimleri ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Kookmin Bank (KB Bank) Güney Kore’de perakende yatırımcılar için kripto para birimlerine yatırım seçeneği sunan ilk banka olmaya hazırlanıyor.

Ülkenin en büyük bankaları arasında yer alan KB Bank, ülkenin ilk kripto para yatırım fonunu başlatacağını duyurdu.
KB Bank bu bağlamda borsada işlem gören fonlar (ETP’ler) gibi dijital varlık yatırım fonlarına ilişkin ürün ve stratejileri belirlemek için bir “Dijital Varlık Yönetimi Hazırlık Komitesi” kurduğunu açıkladı.

KB’nin Yönetim Kurulu Başkanı Honggun Kim, ülkede kripto para birimleri ile ilgili düzenlemelerin kripto fonu başlatma seviyesine geldiğinde Güney Kore’de dijital varlık ürünlerini piyasaya süren ilk kurumsal finans kurumu olmayı hedeflediklerini belirterek şunları söyledi:

“Kripto para birimleri ile bağlantılı bir fon oluşturacağız. Bu bağlamda süreli yayınlar da yayınlamayı planlıyoruz.”

Güney Kore’de yapılan yerel düzenlemeler sonucunda bankalarının hali hazırda doğrudan kripto para birimi alım satım hizmeti vermesi kısıtlanmıştır.

KB Bank bu hamlesi ile geçtiğimiz günlerde perakende kripto yatırım ürünleri başlatacağını duyuran Singapurlu banka DBS’yi takip ediyor.

DBS Bank CEO’su Piyush Gupta 14 Şubat’ta bankanın yıl sonuna doğru perakende kullanıcılar için kripto para ticareti imkanı başlatacağını söylemişti.

İlgili Haber
Bankalar Kripto Paralar İçin Geliyor, DBS Bank Tarih Verdi!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu