BitcoinHaberler

Kısa Sürede 1.11 Milyar Dolar Buhar Oldu! Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Yüksek kaldıraç kullanan yatırımcılar cezalandırılmaya devam ediyor.

59.000$ ile 60.000$ aralığında satış baskısını bir türlü kıramayan Bitcoin bugün %5’lik bir geri çekilmeyle 55500$ seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin’deki %5’lik düşüş her zaman olduğu gibi altcoinleri kan gölüne çevirdi. Ethereum’da %9’a varan düşüş yaşanırken son dönemde aşırı yükselen altcoinlerde düşüşlerin çok daha sertleştiği görüldü.

Analistler 60.000$ direncinin uzun süre kırılamaması nedeniyle geri çekilmenin sağlıklı olduğunu ve güç toplamak için böyle bir geri çekilmeye ihtiyaç olduğunu ifade ediyor.

Ayrıca dünkü zincir içi verilere ilişkin analizimizde belirttiğimiz gibi long pozisyonlardaki yığılma, fonlama maliyetini çok yükseltmiş durumdaydı.

Sağlıklı ve kalıcı bir yükseliş için fonlama maliyetinin resetlenmesi önemli. Aksi takdirde yatırımcılar maliyetin yüksekliği nedeniyle pozisyon taşımayı daha erken bırakabiliyorlar. Bu da yükselişlerin sınırlı kalmasına neden oluyor.

İlgili Haber
Zincir İçi Verilere Göre Bitcoin'de (BTC) Son Durum Ne? Zirveden Ne Kadar Uzaktayız?

Bu veriler haricinde Bitcoin’deki düşüşü tetikleyecek olumsuz bir haber akışı bulunmuyor.

Ayrıca düşüş sırasında kazanan yine kripto para borsaları oldu. Son 4 saatte 1.11 milyar dolarlık long pozisyon tasfiye edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu