BitcoinHaberlerKripto Para

Kongreye Gönderilen Bitcoin Mektubunda Türkiye Detayı Dikkat Çekti!

20 insan hakları savunucusu kongreye Bitcoin mektubu gönderdi.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin fiat para birimlerine oranla daha fazla faydalı olduğunu anlatmak için 20 ülkeden 20 insan hakları savunucusu ABD kongresine bir mektup gönderdi.

Söz konusu mektup, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin de yer aldığı bir grup senatöre gönderildi.

Mektupta Bitcoin ve stablecoinlerin faydasını anlatmasının yanı sıra Ukrayna ve Rusya arasındaki yaşanan savaştaki ve enflasyonun yüksek olduğu ülkelerdeki kullanım durumlarına dikkat çekildi.

“Bitcoin, açık ve bir otoriteye bağlı olmadığı için finansal katılım ve güçlendirme sağlar. Dünyadaki herkes kullanabilir.

Bitcoin ve stablecoin’ler, yerel para birimlerinin çöktüğü, kırıldığı veya dış dünyayla bağlantısının kesildiği Nijerya, Türkiye veya Arjantin gibi ülkelerdeki insanlar için küresel ekonomiye sınırsız erişim sunuyor.

Siyasi baskı ve ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan insanların yaşamlarında giderek daha fazla rol oynayan parasal araçlara karşı açık fikirli ve empatik bir yaklaşımı teşvik etmek için bu mektubu yazıyoruz.”

BTC ve stablecoin’lerin her sorunu çözdüğünü veya tamamen pozitif veya risksiz olduklarını iddia etmediklerini söyleyen Bitcoin savunucuları, birçok kanıtın BTC’nin önümüzdeki on yıl içinde Amerikalıları ve küresel vatandaşları güçlendirmeye devam edeceğini gösterdiğini ifade etti.

Ayrıca bu kanıtların fiat paraların yanı sıra bu açık ve merkezi olmayan parasal ağın geleceğini gösterdiği de belirtildi.

Bitcoin’in Rusya’ya karşı mücadelede doğrudan yardımcı olduğunu belirten Ukraynalı aktivist Lyudmyla Kozlovska şunları söyledi:

“Benim için Bitcoin sadece teknoloji değil. Kelimenin tam anlamıyla arkadaşlarımın ve birçok Ukraynalının hayatını kurtardı.

BTC olmasaydı, işgalin ilk günlerinde askerlere koruyucu ekipman almak ve ödeme yapmak için bu kadar çabuk para toplayamazdık.”

‍Mektupta son olarak “herkes için finansal özgürlük sağlamak adına bu mektubu imzalayın” çağrısı yer aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu