Kripto HaberleriAltcoinKoreliler 2023 Yılının Başından Bu Yana Bu Altcoinlere Akın Ediyor: BTC ve...

Koreliler 2023 Yılının Başından Bu Yana Bu Altcoinlere Akın Ediyor: BTC ve ETH Listede Yok!

Farklı kripto para tercihleriyle dikkat çeken Güney Koreliler, verilere göre 2023 yılında bu altcoinlere ilgi gösterdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore dünyanın en aktif kripto para piyasalarından biri, ancak tercihleri diğer bölgelerden farklı.

Önde gelen dijital varlık veri sağlayıcısı Kaiko tarafından yayınlanan verilere göre, Güney Koreliler Bitcoin ve Ethereum yerine diğer altcoinlere yöneliyor.

Kaiko, Korbit, Upbit, Bithumb ve Coinone olarak sıralanan dört büyük Kore borsasındaki altcoin hacminin pazar payını analiz etti.

XRP, Kore Borsalarında En fazla İşlem Hacmine Sahip Altcoin Oldu

Veriler, 2023 yılında Ripple’ın (XRP) bu platformlarda en çok işlem gören token olduğunu ve kümülatif işlem hacminin %12’sini oluşturduğunu gösteriyor.

Bunu %4 ile Dogecoin (DOGE) ve her biri %2 ile Sandbox (SAND), Ethereum Classic (ETC), Arbitrum (ARB), Aptos (APT), Waves (WAVES), ICON (ICX), MiL.k (MLK), Swipe (SXP), Loom Network (LOOM), Gas (GAS), Augur (REP), Decentraland (MANA), Neo (NEO), Threshold (T), Axie Infinity (AXS) ve Serum (SRM) takip ediyor.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance, Yatırım Yaptığı Yeni Kripto Para Projesini Açıkladı!

Kalan tokenler %2’den daha az pazar payına sahipler.

Kaiko’nun raporu, Güney Kore’nin kripto para ticareti için benzersiz ve etkili bir pazar olduğu ve altcoin tercihlerinin yenilik ve risk alma iştahını yansıttığı sonucuna varıyor. Kaiko, 100’den fazla spot ve türev borsası için 210.000’den fazla spot, vadeli işlem ve opsiyon aracını kapsayan geçmiş ve gerçek zamanlı veri akışları sağlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay