AnalizBitcoin

Kripto Analisti Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin’de “İdeal Senaryo” Ne?

Benjamin Cowen'in piyasa değerlendirmesini aktardık.

Geniş çapta takip edilen kripto analisti ve tüccarı Benjamin Cowen, Bitcoin’deki senaryosundan bahsetti.

Cowen, 21 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ile birlikte 20 haftalık MA’yı “boğa piyasası destek bandı” olarak adlandırıyor. Bu teknik göstergeler ise, yazı yazılırken yaklaşık 43.500 dolarda bulunuyor.

Bitcoin Haftalık Grafiği EMA21

Ağustos ayının başlarında Bitcoin, 40.000 doları geçtiğinde bu bahsedilen seviye üzerine çıkmış oldu.

Analist o dönemden beri ilk defa bu seviye altına düşme eğilimi gösteren BTC’nin boğa döngüsünü bitirme ihtimaline yaklaştığından söz ediyor. Bu sebeple bu hafta BTC’nin 43.500 dolar seviyeleri üzerinde kapanış yapması oldukça önemli.

Zira tekrar bu EMA20’nin altında bir kapanış olması düşüşü daha fazla tetikleyebilir.

Her ne kadar Cowen EMA20’nin altındaki kapanışları boğa döngüsünü bitiren bir olay olarak yorumlasa da, BTC’nin henüz tam zirvesini görmediğine inanıyor. Yani 64.000 dolarlık zirve Cowen için asıl zirve değil.

Tüm bu düşüncesine rağmen gerçekçi düşündüğünü söyleyen ünlü analist:

“Bir sonraki Bitcoin yarılanmasından uzaktayız, eğer 15.000 dolar seviyelerine kadar ciddi bir düşüş olursa “evet 64.000 dolar zirveymiş derim” ancak bu derece sert düşüşler yaşanmadığı sürece hala boğa piyasası tam anlamıyla bitti diyemeyiz. 15.000 dolarları görecek kadar ciddi bir düşüş olursa bu sefer BTC’de yarılanmayı beklememiz gerekecektir. Bunun için de daha çok zaman var…”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu