BorsaHaberlerKripto Para

Kripto Düşmanı Olarak Bilinen Finans Devi Citadel, Kripto Para Borsası Kuracak!

ABD'li finans devi Citadel, bir zamanlar sergilediği kripto para düşmanı tavrı son dönemlerde bırakmışa benziyor.

ABD’li ticaret devi Citadel, konuyla ilgili bilgi sahibi bir kaynağa göre, piyasa yapıcı şirket Virtu Financial, risk sermayesi firmaları Sequoia Capital ve Paradigm’in yardımıyla bir “kripto para ticaret ekosistemi” inşa ediyor.

Kaynak, Citadel’in ilk ortaklık konsorsiyumundaki şirketlere, lansman öncesinde piyasaya katılması beklenen ilave varlık yöneticileri, piyasa yapıcılar ve diğer sektör liderlerinin katılacağını da sözlerine ekledi:

“Oluşturulacak pazar yeri, dijital varlıklar için derin likidite havuzlarına daha verimli erişim yaratmayı amaçlıyor. Dolayısıyla bir grup sektör lideri, dijital varlıkların güvenli, temiz, uyumlu ve emniyetli ticaretini kolaylaştırmak için yakın bir şekilde birlikte çalışıyor.”

“Citadel’in Platformu, Yatırımcıları Çekmek İçin Kripto Para Borsalarından Daha İyi Bir İş Yapacak”

Kaynak, mevcut kripto piyasası yapısının yetersiz olduğunu ve birçok yatırımcının bu piyasayı daha geniş çapta benimsemesini engellediğini, Citadel’in ticaret konsorsiyumunun da bunu ele aldığını söyledi:

“Bu bir borsadan çok bir kripto ticaret ekosistemi ya da pazar yeri olarak adlandırılabilir. Bu da, yatırımcıları çekmek için daha iyi bir ortam yaşatarak diğer kripto para borsalarını hedef alacak.

İkinci bir kaynak ise, yaptığı açıklamasında, Citadel’in bir kripto para alım satım platformu inşa etmek için “sessiz bir şekilde” bir dizi yöneticiyi işe aldığını bildirdi. Üçüncü bir kaynak ise, verdiği demeçte, şirketini yan kuruluşlarının da dahil olduğu büyük bir sistematik içselleştirme” hakkında görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

İlgili Haber
Ken Griffin Gençleri Uyardı: Uzak Dursunlar

Bununla birlikte Citadel, daha önce merkeziyetsiz bir kripto organizasyonunun ABD’nin kuruluş belgesini satın almasını engelleyecek kadar kripto para düşmanı bir isim olan Ken Griffith tarafından yönetiliyor. Griffith daha önce kripto varlıkların ABD dolarına karşı bir “savaş ilanı” olduğunu iddia etse de şirketi bunun ardından çeşitli kripto paralar için piyasa yapıcı rolü üstlenme planlarını açıklamıştı.

Citadel şu anlık konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Girişimde yer alacak diğer şirketler de henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu