Kripto HaberleriAnalizKripto Para Analizi - Yıl Sonu Beklentisi Nasıl Olmalı? - Uzun Vadeli...

Kripto Para Analizi – Yıl Sonu Beklentisi Nasıl Olmalı? – Uzun Vadeli Yatırımcı Kalmadı Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para yatırımcıları son dönemde pek düşünmüyorlar ancak geçmişte kripto para birimlerinin fiyatı daha düşük seviyelerdeydi ve yatırımcıların bir kısmı kripto para satın almak için uzun vadeli yatırımlar dışında kısa ve orta vadeli bir beklenti ile hareket edemiyorlardı. Bitcoin fiyatındaki yükselişler ve kripto paraların ortaya çıkışı 2013 yılından hemen sonra insanların kripto para birimlerine bakış açısında biraz değişiklik gösterdi. O dönemde hafif yükselişler gösteren Bitcoin fiyatının arkasından diğer altcoinler üretime başlamış ve piyasaya yeni yeni sunulmuşlardı. Bitcoin fiyatının 10.5 yıllık serüveni boyunca her zaman güven verdiği söylenemez ancak bu 10.5 yıl içerisinde yatırımcılarının yatırımlarını silip atmadı ve piyasada hep var oldu. Bu da kripto para birimi yatırımcılarına hep güven veren bir konu olarak balon oldu ve olacak iddialarını savuşturmada yatırımcıların desteğinin Bitcoin üzerinde olduğunu gösterdi.

Bitcoin fiyatındaki değer artışları ve düşüşleri kadar önemli olan bir diğer konu yatırımcıların vade güveni oluyor. Yatırımcılar eğer uzun vadeli ve orta vadeli olarak Bitcoin fiyatına güvenemezler ise sonucu kötü olabiliyor ve bu da çoğu zaman için kripto para birimlerinin ilgi görememesine ve alımların azalarak piyasa fiyatında düşüşe neden oluyor.

Bitcoin rekoru kırılacak mı?

Bitcoin son birkaç haftadır gösterdiği dengesiz fiyat performansı ile yatırımcıları korkuyor. Aslında birkaç ay önceye bakıldığında 3.500 dolarlık fiyatının yaklaşık yüzde 80 üzerinde olmasıyla uzun vadede kazandırdığını kanıtlar nitelikte. Ancak bu kadar kısa sürede ciddi yükseliş yaşadığı için hiç şüphesiz geri çekilme evresi yaşıyor.

Peki 2019 Bitcoin rekoru kırılacak mı? Analistlere göre kripto paraların bu yılın son zamanına kadar yeni bir rekor kırması mümkün olabilir de, olmayabilir de. Bunlar ile ilgili bazı analistler Bitcoin balinalarının bu yıl sonuna kadar yeni bir rekoru kırıp kırmayacak olduğu konusunda en önemli belirleyici unsur olacaklarını, bir tarafta ise kripto para birimlerine yönelik olarak yapılacak yasal düzenlemelerin belirleyici unsur olacağını düşünüyor. Bitcoin fiyatı rekor kırar mı? Sorusu ile baş başa kalan kripto para birimi yatırımcısı kimseler ise bu dönemde neler yapabilecek olduklarını kestiremiyor ve bu konuda kesin bir beklenti olmadığı için uzun vadeli veya orta vadeli kripto para birimi yatırımı hakkında kesin karar veremiyor ve yatırımlarını hep kısa ve orta vadeli olarak planlamak zorunda kalıyorlar. Ancak genellikle panik yaparak kısa vadeli yatırım yapmış olan yatırımcılar sonucunda yine en fazla kazanan ve kaybeden tarafın ortasında kalarak ortalama bir kazanç elde edebiliyorlar.

Ancak uzun vadede analistlerin ortak görüşü Bitcoin fiyatının tekrar rekor seviyelere ulaşacağı yönünde. Bunun için net bir tarih verilmese de önümüzdeki 3 yıl içerisinde bunun gerçekleşeceği öngörülüyor.

Bitcoin fiyatının yükselebileceği beklentisi sürerken, bu yılın son günlerinde yine 2017 yılına benzer bir rekor kırılmasının mümkün olabileceği, bunu yapabilecek tek kişinin ise yine 2017 yılında iddialarda olduğu gibi Satoshi tarafından yapılacak alımlara bağlı olarak rekor kırılabileceği tahmin edilmekte.

Eğer kripto para piyasasını birisi yönetiyor ise o da Satoshi yani Bitcoin’in kurucusu olan kimsedir. Satoshi bugün elinde Bitcoin yatırımlarının çeyreğini barındırıyor ve bu da milyar dolar değerleri aşan bir Bitcoin demek. Ve bu da çok büyük bir rakam olarak kripto para pazarının asıl oyuncusunun ne yapabileceğini gösterir nitelikte. Kripto para birimi yatırımcılarının uzun vadeli yatırımcı oranı olarak bilinen %12 oranındaki uzun vadeli yatırımcılar arasına girebilmek için 1 yıldan daha fazla kripto para yatırımı tutmaları ve 1 yıldan daha fazla yatırımlarınıza dokunmayarak, 5 yıl veya 20 yıl boyunca bile kripto para yatırımlarını tutmaları mümkün. En az 1 yıl kripto para birimini elinde barındırmayan yatırımcıların uzun vadeli yatırımcı olmadıkları piyasanın 1 yıllık değişim rakamlarına ve piyasa hacmi ve oranlarına bakılırsa çok rahat anlaşılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları