Haberler

Kripto para borsalarında ”panik” durumu yaşanıyor

Coinbase ile ilgili yapılan araştırmaya göre Ocak ayından bugüne kadar kullanıcı sayısında %60 oranında aktif düşüş olduğu kaydedildi. Yapılan basın açıklamasına göre kripto paraların rekor kırdığı Ocak ayından bugüne kadar toplam yatırımı bulunan ve Coinbase borsasını aktif olarak kullanan yatırımcı sayısının %60 oranında azaldığı ve bu oranın içerisinde ABD’li müşterilerin sayısının %80 olduğu açıklandı. Bir süredir zaten kripto para borsalarında zorluklar yaşandığı ve yaşanan bu zorluklar dolayısı ile kripto para sahiplerinin güvenilir borsa arayışlarında sürekli olarak alternatif yolları denedikleri ortaya çıkmıştı. Asya borsalarını ve ABD borsalarını tercih edip etmemek konusunda kararsız kalan milyonlarca yatırımcı, karar vermekte zorlanmışlardı.

Coinbase neden kullanıcı kaybetti?

Coinbase borsası 25 milyon kayıtlı kullanıcı oranıyla dünyanın en büyük kullanıcı kaydına sahip olan kripto para borsası ve bir anda bu düşüşlerin olmasının oranın yüksek olmasının nedeni olarak gösteriliyor. Kullanıcı sayısının aynı olmasına rağmen müşteri sayısının azalmaya başlaması ise panik havası yaşanmasında çok fazla etkili oluyor.

*Coinbase borsası resmi olarak bu verileri dışarıya vermiyor ve bilgi talebine red yanıt veriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu