Bitcoin

Kripto Para Borsası Coinbase’den 1.2 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Çekildi!

ABD'nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase'den verilere göre 1.2 milyar dolarlık Bitcoin çekimi yapıldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’den bir milyar doların üstünde Bitcoin çıkışı oldu.

Bu, yaklaşık olarak son beş yıldır en yüksek tek haftalık borsa çıkışı olarak kayda geçti.

Kripto para piyasasında kısmi bir yükseliş yaşanmasının ardından 1.2 milyar dolarlık BTC kripto para borsası Coinbase dışına çekildi.

BTC fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca %7 artış göstermişti. Uzmanlara göre son gelişme BTC için kurumsal akümülasyon ve adaptasyonun arttığına dair bir sinyal görevi görebilir.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatı, sene başından bu yana içinde bulunduğu 34.000 dolar ile 44.000 dolar arasında seyretmeye devam ediyor.

Coinbase’in Bitcoin Rezervleri Son 4 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Söz konusu 1.2 milyar dolarlık BTC’nin Coinbase dışına taşınması Blockchain analiz şirketi Glassnode tarafından tespit edildi.

31.130 adet BTC, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’i terk etti. Bununla birlikte borsasının rezervleri 649.500’e inerek son dört yılın en düşük seviyesine geriledi.

İlgili Haber
Glassnode Uyardı: "Bitcoin'de (BTC) Kapitülasyon Riski Var!"

Bununla birlikte, raporda borsadaki arzın azalmasına rağmen Bitcoin için bir kapitülasyon olayı potansiyelinden bahsedildi.

Kapitülasyon nedeniyle uzmanlara göre BTC fiyatı geçtiğimiz piyasa döngülerine benzer bir şekilde çöküş yaşayabilir:

“Piyasa şu anda küresel sahnede yüksek makro ve jeopolitik belirsizliğin yaşandığı bir ortamda hassas bir dengede bulunuyor.

2020 yılının Mart ayında yaşanan büyük kapitülasyon olayının ardından iki yıl geçti. O dönem BTC fiyatı 8.000 dolar seviyesinden 3.800 dolara inerek iki gün içerisinde %52 değer kaybetmişti ve böylelikle 2019-2020 ayı döngüsü sona ermişti. Bu tür kapitülasyon olayları genellikle kalan satıcıların tamamen silinmesini ve boğalar lehine bir ortam oluşmasına işaret eder.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu