Borsa

Kripto Para Borsası Rusya ve Belarus’tan Çekildiğini Açıkladı!

Rusya ve Doğu Avrupa'da popüler kripto para borsası bundan böyle Rusya ve Belarus'ta faaliyet göstermeyeceğini açıkladı.

Rusya ve Doğu Avrupa’da popüler bir kripto para borsası olan Londra merkezli EXMO, Rusya ile olan bağlarını tamamen sona erdireceğini bildirdi.

“Rusya ile Birlikte Anılmanın Bize Zarar Vereceğini Düşünüyoruz”

Kripto borsasının Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından kendilerinin markasına zarar verebilecek bir birliktelikten kaçınmak için bu adımı attığı öğrenildi. Borsa bugün yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Şirketin yapısının dikkatli bir şekilde düşünülmesi ve değerlendirilmesi sonrasında Rusya ve Belarus vatandaşlarına hizmet vermenin bizi gücümüzü artırma ve daha iyi bir performans sunma konusunda engelleyeceğine karar verdik.

Son derece belirsiz gözüken son durumda daha katı bir strateji uygulayarak uyumluluğumuza öncelik vermeliyiz.”

Bununla birlikte şirketin yaptığı duyurunun devamında Bitcoin ve kripto para borsası EXMO’nun Rusya ve Belarus’taki dijital varlıklar işletmesini satma kararı aldığını belirtti.

Kripto Para Borsası Kazakistan’da da Hizmet Vermeyecek

İşletmeyi satın alan kişi Kazakistan’da bulunduğu için bu ülkede de herhangi bir hizmet verilmeyecek. EXMO Rusya içerisinde ayrı bir kurum olarak faaliyet göstermediği için anlaşmanın detayları henüz belli değil. EXMO’nun baş işletme geliştirme sorumlusu Maria Stankevich, anlaşma kapsamında yaklaşık olarak bir milyon kullanıcı, yazılım, fikri mülkiyet satılacağını söyledi.

Kazakistan merkezli EXMO RBK LTD. şirketinin Rusya, Belarus ve Kazakistan’daki müşterilere hizmet etmeye devam edeceği öğrenildi. EXMO.me alan adlı web sitesinde şirket aynı arayüzle hizmet vermeye devam edecek.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, EXMO’nun adını açıklamadığı alıcı Rusya merkezli bir yazılım geliştirme şirketi ve son üç yıldır EXMO’ya mühendislik hizmeti sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Exmo uygulaması sadece İngilizce ve Rusça neden


Başa dön tuşu