HaberlerKripto Para

Kripto Para Kurucusundan Uyarı: “Kısa Bir Süre Sonra Saldırıya Uğrayacağız!”

Kripto para kurucusu kısa bir süre içerisinde kendilerine Twitter üzerinden saldırı düzenleneceğine dair uyarıda bulundu.

Kripto para şirketi Yuga Labs ve Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu kurucusu Gordon Goner, projelerinin sosyal medya hesaplarına yapılacak potansiyel bir saldırı hakkında uyarıda bulundu.

Gordon Goner, projelerinin Twitter hesaplarının güvenlik önlemlerinin atlatılabilmesi için Twitter içerisinden bir kaynaktan yardım alınacağını iddia etti. Gordon, kendilerinin kesinlikle önceden haber vermeden sürpriz bir şekilde NFT mint etmeyecekleri konusunda yatırımcıları uyardı:

“Yakında sosyal medya hesaplarımıza, güvenliğimizi aşmak için Twitter’daki bir iç kaynak kullanılarak bir saldırı olabileceğine dair güvenilir bilgiler aldık. Sürpriz mint işlemi yapmayız. Hiçbir zaman.”

Goner ayrıca Twitter ile sürekli iletişim halinde olduklarını ve şirket temsilcilerinin ‘hesaplar üzerinde aktif bir gözlemci yerleştirdiklerini ve güvenliğin arttırıldığını’ doğruladıklarını da sözlerine ekledi. Ayrıca Bored Ape topluluğuna dikkatli olmalarını da söyledi.

İlgili Haber
Bu Altcoin Projesinin Discord Kanalları Yine Hacklendi: Yüklü Miktarda Varlık Çalındı!

BAYC Kripto Para Projeleri Son Zamanlarda Saldırıların Hedefi Oldu

Yuga Labs NFT’lerinin ve Otherside projesinin popülaritesi arttıkça, dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları mümkün olan her fırsattan yararlanmaya çalışıyor. Aynı nedenle BAYC da son zamanlarda çeşitli saldırılara maruz kaldı. Saldırganlar Otherside’ın discord grubunu kullanarak 145 Ethereum’un üzerinde coin ele geçirdi.

Bu tür kimlik avı saldırıları, dolandırıcılar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu kurucusunun bu açıklamaları topluluk için bir uyarı niteliğinde oldu. Uyarı sonrasında potansiyel saldırganların saldırı planlarını askıya alma ihtimali bile doğabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu