AltcoinBitcoinHaberlerKripto Para

Kripto Para Piyasasında Deprem: Bitcoin 5500 Doları Gördü!

Kripto para piyasası son saatlerde adeta çöküş yaşıyor. Bitcoin'deki değer kayıpları son 24 saat içerisinde yüzde 20'lere ulaştı. Son durum ne?

Koronavirüs sebebiyle tüm dünyada alınan önlemler Bitcoin’i de yakından etkiliyor. Dünyadaki tüm borsalar ve emtialar ciddi şekilde değer kaybederken, en dikkat çeken ise Bitcoin oldu. Yayın saatine göre 5500 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşayan BTC an itibarı ile 6500 dolarlı seviyelerde işlem görüyor.

Bitcoin 2 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Değer kayıpları BTC’de son 24 saat içerisinde yüzde 20’lere ulaşırken, tüm kripto paralar adeta dibe çakıldı. ETH yüzde 20, XRP yüzde 15 değer kaybederken tüm altcoinler ortalama yüzde 20 oranında değer kaybı yaşadı.

Kaynak: Coin360

Düşüşler çok volatil bir şekilde yaşanırken, her zaman kripto para yatırımlarına stop-loss emir konulmasının önemini vurguluyorduk. Bugün stop-loss emirlerin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu.

Ayrıca her ne kadar BTC 5.xxx dolarlı alanlardan kurtulmuş gibi görünse de 2020 dibi olarak 5200 dolar desteğini daha önce telaffuz etmiştik.

Tüm kripto para piyasası anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Kripto para fiyatları

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu