BitcoinHaberler

Kripto Para Sektörüne 2022 Yılında Bu Airdrop’lar Damga Vurabilir!

Kripto para sektöründe 2022 yılında bu airdrop etkinlikleri konuşulacak.

Kripto para sektörü 2021 yılında birçok büyük airdrop ile anıldı ve merkeziyetsiz finans sektörünün birçok kullanıcıya binlerce dolarlık ödül vermesi tabii ki daha çok kullanıcıyı çekti. Uniswap ile başlayan yüklü airdrop furyası, devamında dXdY gibi birçok yeni airdrop ile devam etti. Şimdilerde ise herkes belli başlı büyük airdrop etkinliklerini kovalamaya başladı.

İlgili Haber
Bu Projeler Yakında Para Dağıtabilir: İşte Airdrop Potansiyelleri!

ZkSync Airdrop Etkinliğinin Eli Kulağında

2021 yılında beklenen ancak henüz yapılmayan airdrop etkinliklerinin başında kesinlikle zkSync gelmekte. Ethereum ağı için geliştirilen Layer 2 çözümü zkSync, ZK-Rollup teknolojisini kullanmakta. Kullanıcılar ise zkSync’nin airdrop etkinliğinden faydalanmak için belli başlı adımlar atıyor. Bunların başında zkSync’in ana ağ cüzdanına ETH transfer edip UniSync’in test ağ versiyonunda alım satım yapma yer alıyor. ZkSync ekibi ilerleyen tarihlerde bir token ile merkeziyetsizliği arttırmak istediğini de vurguladı ve sinyali resmen verdi.

StarkWare, Söylentilerle Anılıyor

İkinci sırada ise zkSync’e benzer Starknet yer almakta. Starknet’in geliştirdiği StarkWare, DeFi ve NFT protokolleri için ölçeklenebilirlik sunmakta. Starkware ekibi ağzını sıkı tutsa da StarkWare’in Discord sunucusunda token planlarının şimdiden dile getirildiği biliniyor. Bunun için ise kullanıcılar Argent cüzdanını indirip, StarkWare’in test ağını kullanabilir.

Arbitrum, Söylentilerin Tersini Yapacak mı?

Üçüncü sırada ise yine Ethereum odaklı L2 çözümü Arbitrum yer almakta. Optimistic Rollup teknolojisini kullanan Arbitrum, airdrop söylentisi ile anılmakta. Aslında Avalanche ve Good Bridging arasında kurulan köprü sonrasında şimdiden bir airdrop yapıldı ancak şimdi Arbitrum’un kendi airdrop etkinliği beklenmekte.

Bazıları Arbitrum tarafından kurulan köprünün kullanıcılarına airdrop verilmesini bekliyor. Arbitrum kurucu ortağı Ed Felten ise yakın vadede Arbitrum tokeni beklemediğini vurguladı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu