blank
Kripto Para

Kripto Para Sektörüne Kötü Haber, Hindistan’dan Geldi!

Yeni bir iddiaya göre Hindistan yeniden kripto paraları yasaklama derdine düştü.

Bitcoin ve kripto paraların son dönemdeki inanılmaz fiyat yükselişleri, sadece iyi haberleri değil aynı zamanda kötü haberleri de getirdi. Nijerya kısa süre önce Bitcoin ve kripto para işlemlerini tamamen yasakladı. Nijeryalı yetkililer Bitcoin yüzünden kendi para birimlerinin devamlı değer kaybettiğini belirterek bunun önüne geçmeyi hedeflediklerini vurguladı. Şimdi ise bir başka ülkeden benzer bir adım geleceği iddiası ortaya çıktı.

Hindistan, Kripto Para Yasağını Yenileyebilir

Daha önce kripto para yasakları ile gündeme gelen ve bir süre bankaların kripto para borsalarına hizmet vermesini durduran Hindistan, iddiaların gündeminde. Ortaya atılan iddiaya göre Hindistan’daki hükümet yetkilileri ilk başta Bitcoin’den ciddi bir oranda vergi almayı amaçladı. Ancak bunun vergilendirilmesinin yaratabileceği sorunlar, ülke yetkililerini kripto paralarını tamamen yasaklamaya itti.

İlgili Haber  Hindistan'daki Kripto Para Yasağına Ripple CEO'su Da Tepkili

Yetkililerin an itibarıyla kripto paraları tamamen yasaklamak için çalışmalara başladıkları belirtiliyor. BloombergQuint tarafından açıklanan haberde, bu yasağın bir anda getirilmeyeceği ve bunun yerine yatırımcılara önceden 6 aylık süre verileceği açıklandı. Hindistan parlamentosunun şimdiden hazırlıklara başladığı ve kripto para borsalarına erişimi bile durdurabileceği belirtilmekte.

Hindistan’ın Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman bu haftanın başlarında yaptığı açıklamada “özel para birimleri” ifadesinin bütün kripto paraları kapsadığını ve bunlara özel bir ekstra tanımlama yapılmayacağını belirtmişti. Bu da yakın zamanda çıkartılacak olan kanunun direkt olarak bu tanıma yönelik olabileceğini gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu