Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Şirketi, Bitcoin'in Toparlanması İçin Gerekeni Açıkladı!

Kripto Para Şirketi, Bitcoin’in Toparlanması İçin Gerekeni Açıkladı!

Takip et

Kripto para ticaret şirketi Cumberland, Bitcoin ve kripto piyasasının toparlanma hızının, sorunlu şirketlerin varlıklarının bu şirketlerden daha güvenli olanlara ne kadar hızlı aktarılabileceğine bağlı olacağını söyledi.

“İflasın Eşiğindeki Kripto Para Şirketleri Piyasada Belirsizlik Oluşturuyor”

Cumberland, bu şirketlere ait varlıkların ödenmemiş yükümlülükleri dengelemek için tasfiye edilmesi gerekeceğini ve bunun kripto para fiyatları üzerinde büyük bir etkisi olduğunu belirtti.

Firma Twitter’da yaptığı açıklamada, “Bu varlık satışlarının boyutu ve zamanlaması konusundaki belirsizlik piyasanın üzerinde bir sis bulutu gibi asılı duruyor” dedi.

Düşüş eğilimindeki piyasa koşullarının bir sonucu olarak, bir dizi kripto şirketi ciddi bir baskı altına girmişti.

Terra’nın çöküşünün başlamasından bir ay sonra, 12 Haziran’da, kripto borç verme platformu Celsius müşterilerinin para çekme işlemlerini durdurdu. O zamandan beri diğer borç verenler de hizmetleri sınırlama konusunda aynı yolu izledi.

İlgili Haber
Nexo, Para Çekimlerini Durduran Kripto Para Şirketini Satın Almak İçin Anlaşma Yaptı!

Daha sonra bir kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC), BlockFi ve Voyager Digital dahil olmak üzere birkaç kredi veren tarafından tasfiye edildiğinde piyasa koşulları daha da kötüleşti. Voyager Digital 3AC şirketine 650 milyon dolar borç verdi ve bu borcun peşine düşmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz hafta BlockFi’nin FTX US tarafından satın alınabileceği açıklanmıştı. Sam Bankman-Fried’in şirketi daha önce 250 milyon dolarlık bir dönüşümlü kredi imkanı ile şirketi istikrara kavuşturmak için devreye girmişti. Cuma günü ise kripto para borsasının BlockFi’ı satın almak için gerekli anlaşma yapıldı.

Borsa, firmaya 400 milyon dolarlık bir dönüşümlü kredi imkanı sağlayacağını ve hissedarların onayına tabi olarak firmayı 240 milyon dolara kadar bir fiyatla satın alma opsiyonu vereceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları