BitcoinHaberler

Kripto Para Yatırımcısı FED’den Korkmalı Mı?

Kripto para destekli kredi kuruluşu Nexo'nun kurucusu Antoni Trenchev FED'den korkmuyor.

2022 yılında kripto para birimlerinin önündeki en büyük tehlikenin FED olacağını daha önce ifade etmiştik.

Bitcoin son günlerde bir dönüş sinyali verse de, yatırımcıların FED’e ilişkin korkularının hacimlere ve günlük aktiviteye yansıdığını görüyoruz.

Bugün CNBC’ye konuşan kripto para destekli kredi kuruluşu Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev kripto para birimlerine ve FED tehlikesine karşı düşüncelerini paylaştı.

“Dolar Ucuz Kalmaya Devam Edecek”

Her gün daha fazla kurumsal şirketle kripto ve geleneksel finans arasındaki ilişkiyi konuştuklarını aktaran Trenchev, FED’e ilişkin çekincelere şüpheyle yaklaştığını söyledi.

Doların ucuz kalmaya devam edeceğini ifade eden Trenchev bunun kripto para birimleri için iyi olacağını söyledi.

“FED’i ve eninde sonunda gelecek faiz artırımlarını düşünürken, bunun uygulama şekli bakımından şüpheci olduğumu bilmelisiniz. Bence ucuz para (doları kastediyor) burada kalmaya devam edecek ve bu kripto gibi varlıklar için çok iyi bir durum.”

Trenchev 1980 yılından örnek vererek, mevcutta yapılacak faiz artırımlarının doların ucuz kalmasını önüne geçmeyeceğini söyledi.

“Ucuz para burada kalmaya devam edecek. Enflasyonun %7.2 gelmesi bekleniyor. Bu en son 1980’lerde yaşanmıştı. Fed o zamanlar buna %20’lik bir faiz artışı ile tepki vermişti.”

Metaverse’de Potansiyel Çok Yüksek

Metaverse’i “mevcut olanın üzerine yepyeni bir ekonomi” olarak  nitelendiren Trenchev, bunun çok heyecan verici olduğunu ve potansiyelin çok yüksek olduğunu ifade etti.

“Bunun ve yeni ekonomilerin para birimi Bitcoin ve diğer kripto para birimleri olacak. Dolasıyla burada potansiyel çok yüksek.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu