AltcoinBitcoinHaberler

Kripto Paralarda Türbülans Uyarısı!

IMF mali danışmanı ve sermaye piyasaları direktörü Tobias Adrian'ın uyarılarını aktardık.

Pandemi sonrası pek çok ülke ekonomik toparlanma ve enflasyonla mücadele konularını tartışırken, faiz artırımlarına gündemdeki sıcaklığını koruyor.

“Türbülansa Hazır Olun”

Uluslararası Para Fonu (IMF) mali danışmanı ve sermaye piyasaları direktörü Tobias Adrian CNBC’ye verdiği demeçte merkez bankalarının para politikalarında sıkılaşmaya gitmesini gerekçe göstererek hisse senetleri gibi riskli varlıkların daha fazla satılabileceğini söyledi.

Tobias’a göre bu türbülans 2022’nin sonuna kadar devam edecek.

“Piyasaların bu hamlelere tepkisi büyük ölçüde merkez bankalarının niyetlerini açıklama ve iletişim yeteneklerine bağlı olacak. Bu bağlamda merkez bankalarının şeffaf olması büyük bir öneme sahip.

Merkez bankalarının para politikasını sıkılaştırma ve yükselen enflasyonu frenleme hamleleri, politika yapıcılar yumuşak bir geçiş sözü verseler bile daha riskli hisseleri daha da kırmızıya itebilir.

Finansal koşulların daha da sıkılaştığını kesinlikle görebiliriz ve bu hisse senetleri gibi riskli varlıkların daha fazla satılabileceği anlamına gelir.”

Kripto Paralar Nasıl Etkilenecek?

Kripto paralar hakkında da konuşan Tobias, geleneksel piyasalarla artan korelasyona dikkat çekerek bu türbülans ve bozulmadan kripto paralarında etkileneceğini söyledi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu