AnalizBitcoinHaberler

Kripto Piyasasında Korku Artıyor! Bitcoin’de (BTC) Risk İştahı Azaldı!

Bitcoin'de açgözlülük azaldı.

Bir süredir Bitcoin’de yaşanan düşüşlere sert tepkiler geldiğini ve piyasanın devamlı yeni zirveleri test ettiğini görüyorduk.

Şubat’ın son haftası başlayan düşüşlere gelen tepkilerin zayıf kalması yatırımcılardaki korkuyu artırdı.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 55 puan olarak hesaplandı. Piyasa hala açgözlü olsa da, bu oran son 1 ayın en düşük seviyesi.

Kaynak: alternative.me

Geçtiğimiz pazar günü 91 puan ile aşırı açgözlü konumda olan piyasanın risk iştahı kapanmışa benziyor.

Bitcoin fiyatının 42.000$ seviyesinden 28.000$ seviyesine kadar düştüğü hafta korku ve açgözlülük endeksinin 40-55 bandından hareket ettiğini gözlemliyoruz.

Bu verilere göre yatırımcıların çoğunluğu hala boğa piyasasında olduğumuzu düşünüyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Son Durum Ne? CryptoQuant: Balinalar Savaşıyor
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu