Kripto HaberleriEthereumKripto Şirketi StarkWare Ethereum (ETH) Üzerinde Önemli Bir Yenilik Duyurdu!

Kripto Şirketi StarkWare Ethereum (ETH) Üzerinde Önemli Bir Yenilik Duyurdu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz yıl 8 milyar dolar değerlemeye ulaşan blockchain ölçeklendirme sistemlerinin yaratıcısı StarkWare, bugün temel kriptografik yazılım aracını açık kaynak haline getirmeyi planladığını duyurdu.

StarkWare Ethereum Ölçekleme Sistemini Açık Kaynak Kodlu Olarak Sunacak

İsrail merkezli StarkWare’in teknolojisi, Ethereum’un yavaş verim ve yüksek gas veya işlem ücretlerine neden olan ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alıyor.

Şirketin iki platformu var:

Merkezi olmayan uygulamalar (dapps) inşa eden geliştiricilerin kullanımına sunan StarkEx ölçeklendirme motoru ve StarkNet.

StarkWare, bu projelere güç veren STARK Prover teknolojisini açık kaynak haline getirmeyi planlıyor.

Prover, ZK-STARKs teknolojisine dayanan Ethereum için yaygın olarak benimsenen bir Katman 2 ölçeklendirme ağı olan StarkNet’in önemli bir bileşenidir.

Duyuru, İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenen iki günlük StarkWare Sessions 2023 etkinliği sırasında yapıldı.

Şirket, açık kaynak planının uygulanmasının zaman alacağını, ancak StarkWare’in tüm teknoloji yığınını geliştiriciler için şeffaf hale getirmeye kararlı olduğunu söyledi.

StarkWare kurucu ortağı ve Başkanı Eli Ben-Sasson zirvede yaptığı açıklamada, “Altyapı sağlamak ve bunu erişilebilir ve merkezi olmayan hale getirmek için attığımız her adım, geliştiricilerin inşa etmesi için bir katalizördür” dedi.

İlgili Haber
Bu Altcoin Arzının Yüzde 3'ü Binance'a Transfer Edildi! Hareket Mi Geliyor?

“Ne kadar hızlı ve geniş çaplı bir şekilde inşa ederlerse, insanların kendi fonlarını yönetmelerine gerçekten olanak tanıyan çözümlere kitlesel katılımı o kadar hızlı göreceğiz.

Dolayısıyla, temel teknolojinin açık kaynaklı hale getirilmesi ile kendi kendini saklama yönteminin yaygınlaştırılması arasında doğrudan bir ilişki var,” diye belirtti.

Kripto altyapı projeleri, merkezi kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra artan bir profile sahip. Ocak ayında, destekçilerin merkezi finans projelerinden uzaklaşmasıyla kripto şirketlerine yapılan yatırımlar bir önceki yıla göre %91 düştü.

Bununla birlikte, altyapı nispeten güçlü kaldı ve en çok kazandıran sektör oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları