Bitcoin

Küba’da Kripto Paralar Yaraları Sarmaya Başladı!

Ekonomik ve finansal problemlerin boy gösterdiği Küba'da kripto paralar aktif olarak kullanılıyor.

Küba’da internetin mobil ortamda yaygınlaşması ile birlikte kripto paraların çok daha fazla aktif olarak kullanıldığına dair açıklamalar yapıldı. US News sitesinin araştırmasına ve Kübalılar ile görüşmeler gerçekleştirdiğine göre ülkede mobil internet bir süredir daha çok sayıda insanın akıllı telefon sahibi olması ile gelişti. Küba’nın ABD ve diğer ülkelerden ekonomik olarak yaptırım altında kalması sonucunda ülkedeki birçok insan ekonomik olarak bazı istediği ürünlere ulaşamıyor, sağlık ile ilgili ilaçlar ülkeye gönderilmiyor. Bu konuda e büyük sorunu ABD’den gören Küba gelecek birkaç yıl içerisinde kripto para birimlerinin çok daha fazla yaygınlaşabileceği bir ülke olabilir.

Ülke kripto paraların mobil ödemelerde sağlık dahil birçok alanda kullanıldığı bir ülke olma yolunda ilerliyor. Bitcoin ile ülke dışında yedek parça ve daha çok sayıda ürünün sipariş edilebildiğini açıklayan yerli Kübalılar, kripto paraların çok iyi olduğunu düşünüyor ve yaptırımların bununla aşılabilecek olmasından dolayı ülkede daha fazla sayıda insan tarafından Bitcoin kullanılabileceğini düşünüyorlar. Bitcoin konusunda Küba hacim açısından çok büyük kripto para hacmine sahip olması mümkün değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu