binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaKucoin'in Akıbetinde Yeni Gelişme: Davayı Açan CFTC'den Bir Üye Konuştu!

Kucoin’in Akıbetinde Yeni Gelişme: Davayı Açan CFTC’den Bir Üye Konuştu!

Kısa bir süre önce ABD'de dava açılan kripto para borsası Kucoin ile ilgili bir CFTC üyesinden yeni açıklama geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) komisyon üyesi olan Caroline Pham, kripto para borsası KuCoin’e yönelik son suçlamalarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yetkisini potansiyel olarak ihlal ettiği için kendi kurumunu eleştirdi.

CFTC, 26 Mart’ta ABD Adalet Bakanlığı ile işbirliği içinde KuCoin’i yasadışı olarak dijital varlık türevleri borsası işletmekle suçlamıştı. Ancak Pham, bugün yaptığı açıklamada kurumun yaklaşımıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Pham’a göre, CFTC’nin şikayeti, tipik olarak menkul kıymetler olarak kabul edilen yatırımcılar tarafından tutulan fon hisselerinin emtia yasaları kapsamında kaldıraçlı ticaret oluşturabileceğini iddia ediyor gibi görünüyor. Pham, bu yorumun SEC’in yetki alanına giren bir fona yapılan yatırım ile CFTC’nin kendi yetki alanına girdiğini iddia ettiği bir fonun alım satım faaliyetleri arasında ayrım yapmadığını savundu.

İlgili Haber  Grayscale, Yalnızca Milyonerlere Özel Kripto Para Fonunu Duyurdu: Yalnızca Bu Özelliği Taşıyan Kripto Paralara Yatırım Yapacak!

CFTC ve SEC arasında kripto endüstrisi üzerindeki yargı yetkisi sorunu geçtiğimiz yıl boyunca tekrar eden bir konu haline geldi. İki kurum, Ethereum’un bir menkul kıymet mi yoksa bir emtia mı olduğu konusunda açıkça anlaşmazlığa düştü. SEC Başkanı Gary Gensler doğrudan bir cevap vermekten kaçınırken, birçok kripto paranın menkul kıymet olduğunu belirtti. Öte yandan CFTC, KuCoin’e karşı suçlamalarında yinelediği bir duruşla ETH’nin bir emtia olduğunu savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail