Kripto HaberleriAltcoinKurtarılmaya Çalışılan UST Fiyatı, 0,60 Dolara Düştü: "Bitcoin (BTC) İçin Kara Gece!"

Kurtarılmaya Çalışılan UST Fiyatı, 0,60 Dolara Düştü: “Bitcoin (BTC) İçin Kara Gece!”

Takip et

Kripto para piyasasının birkaç gündür yaşadığı bu sert düşüşün temel aktörü ABD ve Federal Rezerv değil, Luna (TERRA) oldu.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 3. stablecoin olan Terra USD (UST) adeta bütün kripto para piyasasına kaos yaşatıyor.

Kısa süre içerisinde iki kere ABD dolarına olan eşdeğerini kaybeden ve 1 dolar altına düşen UST, gece saatlerinde ise rekor kırdı.

İlgili Haber
Bitcoin Fiyatını Etkileyen Altcoinin Cüzdanında Hareketlilik!

UST Kaosu Sürüyor

UST fiyatı, 9 Mayısı 10 Mayısa bağlayan gece 0,67 dolara kadar geriledi ve bir stablecoinin ilk defa bu kadar düşüş yaşadığı görüldü.

 

UST fiyatının değerini sert kaybetmesi ile beraber tabii ki bütün ekosistemin çekirdeği olan LUNA da inanılmaz bir düşüş yaşadı.

Bir noktada UST’nin toplam piyasa değeri, LUNA’nın üzerinde kaldı. Normalde ağın stablecoini olan ve LUNA ile algoritmik denge kurulan UST’nin piyasa değerinin diğerini geçmesi büyük bir tehlike yaşattı.

Eğer LUNA’nın piyasa değeri UST’den daha düşük olursa, Terra projesinde UST’nin dengesini korumak için yeterince fon kalmaması problemi oluşabilir.

Bu da tabii ki UST için ölüm anlamına geliyor. UST sabah saatlerinde yeniden 0,90 dolar seviyesine yükselse de bunun yaşatacağı kaosun etkileri önümüzdeki günlerde ortaya çıkabilir.

LUNA fiyatı ise satış üzerine satış yiyor ve proje resmen bir günde ortadan silindi. LUNA an itibarıyla 14. sırada ve 35 dolardan işlem görüyor. Gece vakti LUNA’da 23.50 dolara kadar gerileme görüldü.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin 29.700 dolar seviyelerine kadar inerek en büyük kurumal yatırımcı olan Microstrategy şirketinin 30.700 dolarlık maliyetinin de altını gördü. An itibarı ile BTC 32.500 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları