BitcoinHaberler

Latin Amerika’da Bir İlk: “Bitcoin Dostu Banka”

Kripto para yönelik benimseme artarak devam ediyor.

Son dönemde Bitcoin ve kripto para birimlerindeki fiyat dalgalanmaları yatırımcıları üzse de, arka planda benimseme artmaya devam ediyor.

2017-2018 boğası sonrası herkes Bitcoin’in öldüğünü ve sektörün sıfıra gideceğini iddia ederken, bugün herkes ayı piyasasını fırsat olarak değerlendiriyor.

Yatırımcıların piyasaya bakışı bu kadar net bir şekilde değişmişken, bankaların sektöre yönelik hamlelerinin de arttığını görüyoruz.

Criptoides’in haberine göre Orta Amerika’da yer alan ve Panama’nın büyük bankaları arasında yer alan Towebank, kripto para yatırımcılarına ulaşmasını kolaylaştırmak için “Crypto Friendly” isimli bir program başlattı.

Banka bu programı başlatırken, kendisini “Bitcoin dostu banka” olarak ilan etti.

Towebank’ın ürün başkan yardımcısı Gabriel Campa katıldığı bir etkinlikte planlarını anlattı ve yatırımcıları bankalarında kripto hesabı açmaya davet etti.

Campa, kripto para yatırımcılarının işlem yaparken bankacılıktan kaynaklı tıkanma ve kapanmalarla karşı karşıya kalmayacağının garantisini verdi.

Towebank bu yaklaşımıyla kripto para sistemine katılma istediğini kamuoyu ile paylaşan ilk Latin Amerika bankası oldu.

Ürün başkanı “Kripto dostu hesap” açma işlemlerinin normal bir banka hesabı açma işlemi kadar kolaylaştırıldığını da ifade etti.

Şimdilik kullanıcıların aylık sadece 5.000$’lık işlem yapmalarına müsaade edilecek.

Towerbank resmi Twitter hesabından lazer gözleri olan merkez binasının da resmini paylaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu