Libra

Libra Konusunda ABD’li Yetkililer ‘Ortak’ Karara Varamadı

Libra ile ilgili ABD'li siyasi isimlerin ortak bir karara varamadıkları ve bu sebeple Libra konusunda çalışmaların devam ettiği iddia edildi.

ABD’li yetkililerin Libra’yı ”menkul kıymetler” sınıfında sınıflandırmak istediği ancak Libra yöneticilerinin bu durumu asla kabul etmedikleri iddia edildi. ABD’li yetkililerin bir kısmının Libra’yı menkul kıymet olarak sınıflandırılmasını isterken bir diğer kısmının ise menkul kıymet olarak sınıflandırılmasını istemediği belirtildi.

Kripto para birimi projesi olarak gündeme gelmiş olan stablecoin Libra hakkında ABD’li yetkililerin Libra ile anlaşmadan satışa sunulmayacağı garantisi verilmişti. Facebook’un aksi bir adım atmasının zaten engellenebilecek olduğu ve şirketin yaptırımlara tabi tutulabileceği endişesinin Libra’yı yetkililerin onayı ile çıkarma kararına vardığı iddia edilmişti.

ABD’li yetkililer son dönemde bu konuda çok fazla aktif çalışma yaparken birçok siyasi ve yönetici bu konuda soru işaretlerine yanıt aramaya devam ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu