Kripto ParaLibra

Libra Hükümetleri Korkuttu!

Facebook'un kripto parası Libra.

Dünyanın en büyük para birimine sahip olan ABD dışında bazı büyük ülkeler Facebook tarafından üretimi yapılacak olan ve ödeme aracı olarak milyarlarca insan tarafından kullanılabilecek olan Libra hakkında korktuklarını belirten açıklamalar yaptı. Fransa’dan yapılan açıklamada Libra ile ilgili Facebook’un verileri nasıl işlediği, hangi verileri elde ettiği ve diğer birçok konuda tekel olmadığından emin olmak zorunda oldukları açıklandı. Bir diğer açıklama ise Libra hakkında İngiltere’den geldi. İngiltere Libra konusunda yakından ve yetkililer ile Libra kripto para birimini inceleyecek olduklarını ve bunun sonucuna göre hareket edeceklerini açıkladı.

Libra hakkında ABD’li bazı komite yetkilisi isimlerde Facebook’a karşı Başkan Trump’ın veya Temsilciler Meclisi’nin derhal önlem almasını ve bu tür projeleri durduracak kararların derhal alınmasını önerdiler. Facebook’tan yapılan açıklamada ise Libra’nın 2020 yılında satışa sunulacak olduğu ve herkes tarafından ödeme aracı olarak kripto para biriminin kullanılmasına izin verilecek olduğu açıklandı.

ABD yönetimi henüz Facebook’a karşı bir adım atmadı ancak kara geçmişini hesaba katan bazı yetkililer bunun güvenliği riske atacak olduğunu düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu